Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Belgija teis įtariamą teroristą Salahą Abdeslamą

Belgijoje prieš teismą dėl pernai įvykusio susišaudymo su šalies policija stos pagrindinis Paryžiaus atakų įtariamasis Salahas Abdeslamas ir dar vienas vyras, ketvirtadienį pranešė prokurorai.
Salahas Abdeslamas
Salahas Abdeslamas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vienintelis žinomas 2015-ųjų lapkričio žudynes Paryžiuje išgyvenęs džihadistas S.Abdeslamas buvo sulaikytas po keturių mėnesių – 2016 metų kovo 18 dieną, prabėgus trims dienoms po susišaudymo su policija Belgijos sostinėje.

Belgijos teisėjai patenkino prokurorų prašymą teisti S.Abdeslamą ir Sofiane'ą Ayari Briuselio baudžiamajame teisme, nurodė federalinė prokuratūra.

Jie bus teisiami už „pasikėsinimą į kelis policijos pareigūnus terorizmo kontekste“ ir „uždraustų ginklų gabenimą terorizmo kontekste“, teigė prokurorai.

Jų teismo data paaiškės per artimiausias savaites.

Tyrėjai mano, kad S.Abdeslamo areštas išprovokavo su juo susijusius džihadistus 2016-ųjų kovo 22 dieną Briuselyje surengti teroro aktą.

Prancūzų ir belgų policijos manymu, ta pati džihadistų kuopelė suorganizavo tiek 130 gyvybių pareikalavusias Paryžiaus atakas, tiek sprogdinimus Briuselyje, per kuriuos žuvo 32 žmonės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Parašykite atsiliepimą apie 15min