Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 14d. 15:04

Belgijoje siautėjęs žudikas nusižudė, patvirtino prokurorė

Įvykio vietoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Įvykio vietoje

Vienišas užpuolikas, kuris antradienį nužudė vieną valytoją, o vėliau nušovė du paauglius ir vieną mažametį bei sužeidė dešimtis kitų žmonių Belgijos rytiniame Lježo mieste, galiausiai nusižudė, šovęs sau į galvą, trečiadienį pranešė prokurorė.

„Nordine'as Amrani nusižudė, paleisdamas kulką sau į galvą, – spaudos konferencijoje sakė prokurorė Daniele Reynders. – Koroneris nurodė, kad jis šovė sau į kaktą. Jis nepaliko jokio raštelio, paaiškinančio jo veiksmus.“

Šis pranešimas išsklaidė prielaidas, kad 33 metų vyras, kuris buvo seniai žinomas teisėsaugai, galėjo žūti, atsitiktinai sprogus ketvirtai jo turėtai granatai.

Policija užpuoliko krepšyje rado devynias automato šovinių dėtuves ir kelias granatas, taip pat automatą ir revolverį, nurodė D.Reynders.

Policija užpuoliko krepšyje rado devynias automato šovinių dėtuves ir kelias granatas, taip pat automatą ir revolverį, nurodė D.Reynders.

Du 15 ir 17 metų paaugliai, taip pat 17 mėnesių vaikas žuvo, kai N.Amrani antradienį per pietus apmėtė granatomis ir apšaudė minią Lježo centrinėje aikštėje, kurioje buvo daug Kalėdų mugėje apsipirkinėjančių žmonių ir ką tik iš mokyklos išėjusių vaikų.

Ligoninėje naktį nuo žaizdų miręs mažametis tapo vėliausia šios atakos auka, o 75 metų moteris, apie kurios žūtį buvo pranešta anksčiau, tebėra gyva, nors ir kritinės būklės, kartu su keliais kitais sunkiai sužalotais asmenimis.

Per šią ataką buvo sužeisti apie 120 žmonių, sakė vidaus reikalų ministrė Joelle Milquet, kuri paliko Europos Sąjungos (ES) pareigūnų pasitarimą ir skubiai išvyko į Lježą.

Anksčiau trečiadienį viename sandėliuke, kurioje N.Amranis anksčiau yra slėpęs kanapes ir neteisėtai laikytus ginklus, policija rado nužudytą apie 40 metų moterį, kuri dirbo valytoja pas šio vyro kaimyną.

N.Amrani pernai buvo pirma laiko paleistas iš kalėjimo, kuriame atliko bausmę už narkotikų laikymą. Jam buvo nurodyta antradienį atvykti į policiją, tačiau jis taip ir nepasirodė.

Vietoje to N.Amrani nuvažiavo į centrinę Šv.Lamberto aikštę, užsilipo ant vienos kepyklos stogo ir sviedė granatas į žmonių pilnas autobusų stoteles, o po to pradėjo šaudyti į panikos apimtą minią, pasakojo incidento liudininkai.

Tuo tarpu D.Reynders antradienį sakė, kad N.Amrani rytą išvažiavo iš namų, pasiėmęs kuprinę ir ginklus, užsilipo ant kepyklos stogo „ir pradėjo šaudyti, tada sviedė tris granatas“.

„Išgirdome du kurtinančius trenksmus, vėliau daug sprogimų; visur bėgiojo žmonės, – pasakojo kepyklos darbuotoja Patricia. – Mes uždarėme duris, išjungėme šviesą ir pasislėpėme už prekystalio su pirkėjais.“

Nesama jokių elementų, kad būtų galima įtarti, jog buvo kokių nors teroristinių paskatų.

Praėjus kelioms valandoms po šios dramos, žmonės verkė stovėdami ant šaligatvių, aplinkui plyšaujant greitosios pagalbos automobilių sirenoms, o danguje gaudžiant sraigtasparniams. Gatvėje telkšojo kraujo klanai.

Belgijos karalius Albertas II ir karalienę Paola skubiai išvyko į nelaimės vietą. Ten pat nuskubėjo ir naujai paskirtas premjeras Elio Di Rupo, pareiškęs: „Visa šalis jaučia skausmą.“

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas telefonu pareiškė užuojautą E.Di Rupo dėl „šių baisių atakų“.

2008 metais N.Amrani buvo pateikti kaltinimai dėl neteisėto ginklų laikymo ir kanapių auginimo, tačiau jis buvo nuteistas tik už narkotikus. Vyras buvo paleistas pirma laiko pernai spalį.

„Nesama jokių elementų, kad būtų galima įtarti, jog buvo kokių nors teroristinių paskatų“, – nurodė D.Reynders.

N.Amrani ne kartą buvo patekęs į teisėsaugos akiratį, tačiau jo psichikos „stabilumu niekada nebuvo suabejota“, pridūrė prokurorė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 2 Nužudymas Belgija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:12
01:07
01:46

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min