15 dienos proga! Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur.
Išbandyti
Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Belgijoje trys dienos po paleidimo vėl sustabdytas branduolinis reaktorius

Belgijoje šeštadienį po pietų buvo sustabdytas senstantis branduolinis reaktorius, kuris vos trimis dienomis anksčiau buvo paleistas po ankstesnio sustabdymo, tačiau jokio pavojaus saugumui nėra, pranešė jį eksploatuojanti kompanija.
Nebeveikiantis reaktorius
Nebeveikiantis reaktorius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

1-asis Belgijos šiaurėje esančios Dulio elektrinės reaktorius buvo vėl paleistas gruodžio 30 dieną, po to, kai vasario mėnesį buvo sustabdytas pagal įstatymą, kuriuo šalis raginama palaipsniui atsisakyti branduolinės energijos.

„1-asis Dulio (reaktorius) automatiškai sustojo 18 valandą“, – AFP sakė „Electrabel“ atstovė, patvirtindama naujienų agentūros „Belga“ pranešimą.

„Viskas vyko pagal procedūrą. Poveikio saugumui nebuvo, nebuvo poveikio darbuotojams, vietos gyventojams ir aplinkai“, – pridūrė atstovė.

Kompanija nurodė, jog reaktorius sustojo dėl „normalaus saugumo mechanizmo“, kad būtų galima jį saugiai paleisti iš naujo.

Belgija praėjusį mėnesį sutiko pratęsti Dulio elektrinės 1-ojo ir 2-ojo reaktorių, kuriems abiem jau – 40 metų, eksploataciją iki 2025-ųjų, pagal susitarimą, kuriuo buvo užbaigtos metų metus vykusios kovos, kėlusios šaliai elektros trūkumo pavojų.

Abu šie reaktoriai gali gaminti 866 megavatų energijos, o tai sudaro maždaug 6 proc. visų Belgijos elektros gamybos pajėgumų.

Aplinkosaugininkai, ypač – kaimyninėje Vokietijoje, kuri pamažu atsisako atominės energetikos, kritikavo belgų reaktorių eksploatacijos pratęsimą ir sakė, jog šie reaktoriai yra pernelyg seni, kad būtų laikomi saugiais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius