Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 25, 22:31

Belgijos ministro „pagrobimo sąmoksle“ suimti keturi asmenys

Pranešama, kad dėl sąmokslo pagrobti Belgijos teisingumo ministrą Vincent'ą van Quickenborne'ą buvo suimtas ketvirtas vyras, praneša BBC.
Vincent'as van Quickenborne'as
Vincent'as van Quickenborne'as / „Scanpix“/AP nuotr.
Temos: 2 Narkotikai Belgija

Nacionalinės prokuratūros duomenimis, įtariamąjį, 21 metų olandą, sulaikė Nyderlandų policija.

Penktadienio vakarą Olandijoje taip pat buvo suimti dar trys olandai.

Tai įvyko po to, kai šios savaitės pradžioje prie teisingumo ministro V.van Quickenborne'o namų buvo rastas automobilis su šaunamaisiais ginklais.

Nuo to laiko ministras po „rimtos grėsmės“ buvo griežčiau policijos prižiūrimas, šeštadienį pranešė federaliniai prokurorai.

Jie sakė, kad praėjusią savaitę buvo „informuoti apie galimą grėsmę“ politiko saugumui, kuri buvo įvertinta labai „rimtai“, ir pradėjo tyrimą.

Tačiau tikslios grasinimo detalės liko neaiškios. Plačiai pranešama, kad tai buvo bandymas pagrobti žmogų, o kai kurios Belgijos žiniasklaidos priemonės sąmokslą siejo su narkotikų nusikaltėliais.

Prokuratūra šių detalių nepatvirtino.

Šeštadienį sulaikius tris įtariamuosius, V.van Quickenborne'as „Facebook“ paskyroje pranešė, kad jam buvo skirta „griežta apsauga“ ir artimiausiomis dienomis jis nedalyvaus planuotuose renginiuose.

Jis teigė, kad visi, kurie dirba kovoje su organizuotu nusikalstamumu, žino, kokia rizika gresia, ir jis toliau sieks kovoti su nusikalstamomis grupuotėmis, „pasitelkdamas daugiau žmonių ir išteklių nei anksčiau“.

„Leiskite man aiškiai pasakyti: už to stovintys žmonės pasiekia priešingą rezultatą, nei ketina, – sakė jis. – Tai stiprina mano įsitikinimą, kad turime tęsti kovą. Nusikaltėliai jaučiasi įvaryti į kampą. Šis jausmas yra teisingas.“

Belgijos ministras pirmininkas Alexanderis De Croo sakė, kad grasinimas yra „visiškai nepriimtinas“, ir pridūrė, kad „niekas mūsų negąsdins“.

Dabar policija bando susigrąžinti keturis įtariamuosius iš Nyderlandų.

Tyrėjus prie vyrų atvedė automobilis su olandiškais numeriais, rastas prie V.van Quickenborne'o namų flamandiškame Kortrijko mieste.

Belgijos naujienų televizija VRT praneša, kad prie namo, kuriuo ministras dalijasi su žmona ir sūnumi, automobilyje buvo rasta kalašnikovo automatų, šaunamųjų ginklų ir du buteliai benzino.

Pastarosiomis savaitėmis Belgija ėmėsi griežtesnių kovos su organizuotu nusikalstamumu priemonių – paskelbė planą, pagal kurį vietos valdžios institucijoms suteikiama daugiau galių kovoti su smurtu.

Antverpeno uostamiestyje 2021 m. konfiskuota daugiau kaip 89 tonos narkotikų.

Praėjusiais metais Europos Sąjungos policijos agentūra Europolas paskelbė ataskaitą, kurioje Belgija ir Nyderlandai įvardijami kaip „kokaino rinkos Europoje epicentras“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min