Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 22d. 16:45

Belgijos premjeras smerkia „nepriimtiną“ smurtą per protestus prieš COVID-19 suvaržymus

Alexander'as De Croo
AFP/ „Scanpix“ nuotr. / Alexander'as De Croo
Belgijos ministras pirmininkas Alexander'as De Croo pirmadienį pasmerkė „visiškai nepriimtiną“ smurto protrūkį per Briuselyje vykusią protesto akciją prieš griežtesnes kovos su COVID-19 priemones, į kurią susirinko 35 tūkst. žmonių.

Sekmadienį trys policininkai buvo sužeisti, kai demonstrantai, susirinkę protestuoti prieš griežtesnius apribojimus neskiepytiems asmenims, svaidė į pareigūnus akmenis ir degino padangas miesto centre.

Po susitikimo su prancūzų kolega Jeanu Castexu kalbėdamasis su žurnalistais A.De Croo padėkojo policijai už darbą ginant viešąją tvarką „labai labai sunkiu periodu“.

Kaip ir keliose kitose Europos šalyse, Belgijoje nepaisant palyginti sėkmingos skiepijimo kampanijos artinantis žiemai sparčiai daugėja COVID-19 atvejų.

Praėjusią savaitę A.De Croo vyriausybė paskelbė sugrąžinanti griežtesnes taisykles, įskaitant privalomą nuotolinį darbą kai kuriems žmonėms ir privalomą kaukių dėvėjimą.

Po protestų ir smurto kaimyniniuose Nyderlanduose skeptikai, skanduodami „Laisvė, laisvė“, sekmadienį žygiavo Briuselio gatvėmis ir griebėsi smurto prieš policiją.

„Gyvename laisvoje šalyje, galime protestuoti, bet tai, kaip elgėsi kai kurie demonstrantai, neturi nieko bendra su laisve, – skundėsi A.De Croo. – Tai neturėjo nieko bendra su tuo, ar vakcinavimas gerai, tai buvo nusikalstamas elgesys.“

Kai kurie protestuotojai nepritarė vakcinoms, kiti – privalomoms sveikatos apsaugos priemonėms, esą varžančioms asmens laisvę. Daug demonstrantų nešė flamandų nacionalistų vėliavas.

Keli dalyviai nešė plakatus, rodančius, kad tikima kraštutinėmis sąmokslo teorijomis ar laikomasi antisemitinių pažiūrų.

Demonstrantams pradėjus svaidyti į policiją įvairus daiktus ir ant degančių barikadų krauti mažosios architektūros elementus, pareigūnai minias ėmė vaikyti vandens patrankomis ir ašarinėmis dujomis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:16
01:19
08:07

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min