15min be reklamos
2022 12 06, 12:13

Bendražygiai: baltarusių opozicionierė M.Kalesnikava sugrąžinta į kalėjimą

Įkalinta Baltarusijos opozicionierė Maryja Kalesnikava, kuri neseniai buvo paguldyta į ligoninės intensyviosios priežiūros skyrių, grąžinta į kalėjimą ir yra stebima gydytojų, pranešė jos bendražygiai.
Maryja Kalesnikava
Baltarusių opozicionierė Maryja Kalesnikava / AFP/„Scanpix“ nuotr.

40 metų M.Kalesnikava kartu su opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja ir aktyviste Veranika Capkala 2020-aisiais vadovavo istoriniams protestams prieš autoritarinį prezidentą Aliaksandrą Lukašenką.

M.Kalesnikava vienintelė iš šių trijų aktyvisčių tebėra Baltarusijoje, tačiau ji buvo nuteista kalėti 11 metų.

Per teismą, kuris vyko už uždarų durų, ji buvo kaltinama siekiais pakenkti nacionaliniam saugumui ir sąmokslu siekiant nekonstituciniu būdu užgrobti valdžią. Jos šalininkai nuosprendį vadina bausme už iššūkį A.Lukašenkai.

Žinia, kad viena iš istorinių demonstracijų lyderių buvo paguldyta į gydymo įstaigą, sukėlė būgštavimų.

„Savaitgalį Maryja iš Gomelio greitosios pagalbos ligoninės buvo perkelta į įkalinimo įstaigą“, – sakoma taip pat įkalinto opozicijos politiko Viktaro Babarykos spaudos tarnybos pirmadienį paskelbtame pranešime.

Pareiškime teigiama, kad M.Kalesnikava mažiausiai 10 dienų bus stebima gydytojų.

M.Kalesnikavos tėvui per dešimties minučių vizitą „pavyko pamatyti savo dukrą, ir jis patvirtino, kad ji yra gyva“, nurodoma pareiškime.

„Ji neteko šiek tiek svorio ir vis dar turi mažai jėgų“, – sakė V.Babarykos spaudos tarnyba, pridūrusi, kad ji buvo gydoma dėl perforavusios opos.

Praėjusios savaitės ketvirtadienį M.Kalesnikavos sąjungininkai pranešė, kad jos būklė „gerėja“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min