Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Benediktas Juodka: ES pozicija Rusijos atžvilgiu silpnėja be pagrindo

VU rektorius B.Juodka
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / VU rektorius B.Juodka
Šaltinis: BNS
0
A A

Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Benediktas Juodka nuogąstauja, kad švelnėja Europos Sąjungos (ES) tonas Rusijos atžvilgiu, nors, jo nuomone, tam pagrindo nėra.

Po uždaro komiteto susitikimo su užsienio reikalų ministru, parlamentaras pabrėžė, kad paliaubos Ukrainoje neveikia, o Rusija nevykdo pažadų atitraukti savo karius. Nei komiteto vadovas, nei ministras Linas Linkevičius sakė nematantys prielaidų švelninti ES sankcijas Maskvai.

„ES pozicija kažkaip silpnėja Rusijos atžvilgiu, anot ministro ir mūsų, tai nėra labai gerai, nes situacija Ukrainoje nelabai gerėja. Nežiūrint to, kad Minske buvo sutarimai dėl paliaubų, po to susitarimo žuvo dar per 300 žmonių, tai kokios paliaubos, jei jų metu žūsta žmonės. Nei Minsko susitikimo susitarimai dėl paliaubų vykdomi, nei Rusijos kariuomenės atitraukimo nuo Ukrainos sienų... Labai garsiai skelbiama, kad vykdoma, o realiai nevykdoma“, – penktadienį po komiteto posėdžio BNS sakė B.Juodka.

Nežiūrint to, kad Minske buvo sutarimai dėl paliaubų, po to susitarimo žuvo dar per 300 žmonių, tai kokios paliaubos, jei jų metu žūsta žmonės.

„Pastebima, kad ES pozicijos šiek tiek švelnėja, ir, mūsų manymu, be pagrindo. Pasikeitė kai kurie užsienio reikalų ministrai, kaip žinome, Lenkijos užsienio reikalų ministrą Radoslawą Sikorskį pakeitė kitas žmogus, R.Sikorskis buvo labai kategoriškas ir griežtas santykių su Rusija požiūriu, pasikeitė, taip pavadinkime, Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrė, vietoj baronienės Catherine Ashton darbą pradės italė Federica Mogherini“, – kalbėjo komiteto vadovas.

„Bet sankcijos galioja, kiekvieną mėnesį sankcijos peržiūrimos, bent kol kas nėra jokių indikacijų, kad jas švelnintų ar atšauktų“, – pridūrė B.Juodka.

Ministras L.Linkevičius sakė, kad dar reikia palaukti, kaip pokyčiai Europos Komisijoje gali pakeisti vertinimus ir taktiką.

Bet sankcijos galioja, kiekvieną mėnesį sankcijos peržiūrimos, bent kol kas nėra jokių indikacijų, kad jas švelnintų ar atšauktų.

„Keičiasi Europos Komisijos sudėtis, užsienio reikalų atstovė bus iš Italijos, žiūrėsime, kaip keisis taktika, kaip keisis požiūriai. Manome, kad pozicijai iš esmės keistis priežasčių nėra, nes padėtis regione negerėja, nesikeičia, sankcijos taikomos, nėra priežasčių jų atšaukti, ir ta politika turi išlikti“, – BNS po komiteto posėdžio sakė ministras.

L.Linkevičius tvirtino pats pasisakantis už dar griežtesnes sankcijas Rusijos atžvilgiu. „Aš manau, kad yra prasmė griežtesnėms sankcijos, nes prieštarauja (Rusijos – red.) pranešimams reali situacija, jau trečią kartą pažadėta atitraukti pajėgas nuo Ukrainos sienos, o kai matome žvalgybos duomenis, ir į viešumą pateikiamą situaciją, tas nevyksta. Iš to darome išvadą, kad padėtis negerėja“, – kalbėjo L.Linkevičius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min