Tai jis pareiškė po ES lyderių viršūnių susitikimo Briuselyje, rašo „Ukrainskaja pravda“.
V.Orbanas pareiškė, kad europiečiams „reikia“ Rusijos naftos gilėjant energetikos krizei, ir Europa be jos neišgyvens.
„Į duris beldžiasi pasaulinis naftos deficitas. Todėl europiečių elgesys ir strategija šiuo klausimu yra tiesiog beprotiški. Mums, be abejonės, reikalinga Rusijos nafta. Mes negalėsime išgyventi šioje situacijoje, kuri tokiomis sąlygomis tampa vis rimtesnė, be Rusijos kuro išteklių. Europa be to neišgyvens“, – pareiškė V.Orbanas.
Jis taip pat apkaltino Briuselį tariamu siekiu pakeisti Vengrijos vyriausybę balandžio 12 d. parlamento rinkimuose, kad naujoji valdžia „teiktų pinigus ir karinę įrangą ukrainiečiams“.
„Čia, Briuselyje, daugelis... mano, kad vienintelė išeitis iš šios situacijos – tai nacionalinės vyriausybės pralaimėjimas rinkimuose ir provakarietiškos vyriausybės suformavimas. Ir ši nauja provakarietiška vyriausybė eis tuo keliu, kuriuo eina kiti, tai yra teiks pinigus ir karinę įrangą ukrainiečiams“, – sakė V.Orbanas.
