Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Berkut“ sadizmas Ukrainoje atima žadą: protestuotojai speige išrengiami nuogai, fotografuojami ir spardomi

N-18
„Berkut“  sadizmas
„YouTube“ nuotr. / „Berkut“ sadizmas
Šaltinis: 15min
0
A A

Specialiosios paskirties milicijos daliniams „Berkut“ Ukrainoje atrištos rankos – su protestuotojais jie gali daryti, ką tik nori. Jau pranešta apie nušautus, užkankintus žmones. Kijevo gatvės laistomos žmonių krauju. Perspėjame, kadrai gali šokiruoti ir skirti tik pilnamečiams asmenims.

Internete plinta nacių koncentracijos stovyklas primenantys kadrai. Protestuotojai tiesiog gatvėse išrengiami nuogai. „Berkut“ pareigūnai iš jų tyčiojasi, fotografuoja, spardo.

Ukrainos opozicija forumuose praneša, jog tai nėra pavieniai atvejai. Teigiama, jog išrengti žmonės vežami už miesto ir ten vyksta dar žiauresnės egzekucijos. Sadistų rankose atsiduria ne tik vyrai, bet ir moterys.

Išrengti žmonės vežami už miesto ir ten vyksta dar žiauresnės egzekucijos. Sadistų rankose atsiduria ne tik vyrai, bet ir moterys.

Žemiau pateiktas vaizdo įrašas nufilmuotas Kijeve. Jį internetiniuose forumuose komentuodami žmonės nurodo, kad milicijos pareigūnams gali būti duotas nurodymas taip elgtis su protestuotojais, stengiantis juos palaužti morališkai ir siunčiant aiškų signalą kitiems, kas gali laukti protesto dalyvių. Iš vaizdo įrašo aiškiai matoma, kad tai nėra atsitiktinė ir spontaniška akcija.

Vaizdo įrašui pasklidus internete Ukrainos vidaus reikalų ministras Vitalijus Zacharčenko atsiprašė dėl "Berkut" pareigūnų veiksmų ir pranešė, jod dėl šio incidento pradėtas tarnybinis patikrinimas. V.Zacharčenka kreipėsi į teisėsaugos pareigūnus ir paragino juos laikytis įstatymų. Taip pat teigė, jog tokie veiksmai negalimi ir už juos bus baudžiama.

Paaiškėjo ir išrengto vyriškio tapatybė. Tai Nepriklausomybės aikštėje sulaikytas protesto akcijos dalyvis Michailas Gavriliakas. Jis į "Berkut" sadistų rankas pakliuvo Gruševskio gatvėje.

Ukrainos žurnalistai klausia, kodėl į informaciją reaguojama tik pasirodžius vaizdo įrašui, kai pranešimai apie nuogai išrengiamus protestuotojus plaukė jau anksčiau. Taip pat prašoma ištirti kitus panašius atvejus, laukiama kokia bausmės bus skirta "Berkut" sadistams ir ar konkretūs asmenys, kurių veidus slepia kaukės, iš viso bus nustayti.

Trečiadienį Ukrainos ministras pirmininkas Mykola Azarovas ir teisingumo ministrė Elena Lukaš susitikime su užsienio valstybių ambasadoriais teigė galintys didžiuotis milicijos pareigūnais ir kaltę dėl sužeistų ir užmuštų protestuotojų vertė šalies opozicijai.

VIDEO: „Berkut“ sadizmas atima žadą.

Galime tik priminti visiems iš istorijos vadovėlių matytus kadrus ir pasiūlyti pagalvoti, kuo baigėsi JAV ir didžiųjų Europos valstybių taikstymasis su autoritarinių lyderių užmojais jėga užgniaužti žodžio ir apsisprendimo laisvę.

 „YouTube“ nuotr./Koncentracijos stovykla
„YouTube“ nuotr./Koncentracijos stovykla

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min