15min be reklamos
Publikuota 2022 09 22, 18:48

Berlynas: Vokietija pasiruošusi priimti dezertyrus iš Rusijos

Vokietija yra pasirengusi priimti rusų dezertyrus, ketvirtadienį pareiškė keli ministrai, pasirodžius pranešimams apie žmones, bėgančius nuo prezidento Vladimiro Putino įsakytos dalinės mobilizacijos.
Reklama Rusijoje, skatinanti stoti į kariuomenę
Reklama Rusijoje, skatinanti stoti į kariuomenę / „Scanpix“/AP nuotr.

„Dezertyrai, kuriems gresia rimtos represijos, paprastai gali gauti tarptautinę apsaugą Vokietijoje“, – interviu laikraščiui „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ sakė vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser.

„Kiekvienas, kuris drąsiai priešinasi Putino režimui ir dėl to patenka į didelį pavojų, gali prašyti prieglobsčio nuo politinio persekiojimo“, – pridūrė ministrė.

Tuo metu teisingumo ministras Marco Buschmannas per „Twitter“ parašė: „Panašu, kad daug rusų palieka savo tėvynę – Vokietijoje laukiami visi, kas nekenčia Putino kelio ir myli liberalią demokratiją.“

Vokietija jau priėmė apie milijoną nuo Maskvos invazijos pabėgusių ukrainiečių, taip pat suteikė prieglobstį šimtams rusų disidentų.

Pasak N. Faeser, kad gautų apsaugą šalyje, pagreitinta procedūra pasinaudojo jau 438 Rusijos opozicijos šalininkai – daugelis jų yra žurnalistai.

Tačiau ministrė pabrėžė, jog politinis prieglobstis nesuteikiamas automatiškai ir kad prašytojams visų pirma atliekami patikrinimai saugumo sumetimais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min