-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Berlyno teismas leido rengti protestą prieš apribojimus dėl koronaviruso

Berlyno teismas penktadienį pripažino negaliojančiu miesto valdžios sprendimą uždrausti savaitgalį planuotą protestą prieš apribojimus dėl koronaviruso, o policija pareiškė planuojanti jame dirbti, kad užtikrintų saugumo reikalavimų dėl viruso laikymąsi.
Angela Merkel su kauke
Angela Merkel su kauke / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Vokietijos sostinės valdžia anksčiau šią savaitę nusprendė neleisti šeštadienį rengti demonstracijos būgštaudama, kad 22 tūkst. protestuotojų, ketinusių joje dalyvauti, nesilaikys rekomenduojamo 1,5 m atstumo ir nepaisys reikalavimo dėvėti apsaugines kaukes.

Šis sprendimas išprovokavo protesto organizatorių ir jų šalininkų pyktį. Jie užtvindė socialinius tinklus žinutėmis su pažadais nepaklusti draudimui, o kai kurie jų net ragino griebtis smurto.

Berlyno administracinis teismas stojo protestuotojų pusėn, pareiškęs, kad nėra ženklų, jog organizatoriai „tyčia ignoruos“ socialinio atstumo taisykles ir kels grėsmę visuomenės sveikatai.

Teismas taip pat kritikavo pareigūnus, kad šie uždraudė demonstraciją neapsvarstę alternatyvų, tokių kaip leisti protestą rengti naujoje vietoje ar dalyvaujant mažiau žmonių.

Šis teismo sprendimas dar gali būti apskųstas.

Kelios grupės ketina rengti kontrdemonstracijas protestui prieš apribojimus dėl koronaviruso.

Berlyno policija savo ruožtu nurodė, kad savaitgalio protestus stebės mažiausiai 3 tūkst. pareigūnų, įskaitant federalinės policijos darbuotojus.

Į ankstesnį tokį protestą, vykusį Vokietijos sostinėje rugpjūčio 1-ąją, susirinko tūkstančiai žmonių. Demonstracija pritraukė daug dalyvių, įskaitant sąmokslo teoretikus ir ultrakairiųjų ir ultradešiniųjų pažiūrų asmenis, prieš skiepus nusiteikusius gyventojus bei žmones, save vadinančius „laisvamaniais“.

Policija ėmė vaikyti susirinkusiųjų minią, nes per protestą nebuvo paisoma higienos taisyklių dėl viruso, tokių kaip saugaus atstumo laikymasis ar kaukių dėvėjimas.

Berlyno policijos viršininkė Barbara Slowik penktadienį pasmerkė internete pastebėtus „raginimus imtis smurto“.

Ji ragino demonstrantus elgtis „atsakingai ir demonstruoti sveiką protą“.

„Niekas negali legitimizuoti smurto“, – pareiškė ji žurnalistams.

Manoma, kad Vokietijai gana sėkmingai pavyko suvaldyti koronaviruso protrūkį, tačiau naujų užsikrėtimo atvejų šį mėnesį fiksuojama daugiausiai nuo balandžio.

Roberto Kocho užkrečiamųjų ligų institutas (RKI) penktadienį nurodė, kad užsikrėtimo atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios Vokietijoje siekia 239 507, o mirčių – 9288.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius