Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 8d. 12:38

Biškeke prasidėjo antrasis parlamento šturmas, suformuota Vyriausybė, apiplėštas Kirgizijos nacionalinis muziejus (papildyta 13.30 val.)

Riaušininkai padeginėja karinę techniką.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Riaušininkai padegė karinę techniką.

Keli tūkstančiai demonstrantų ketvirtadienį vėl bando įsiveržti į Kirgizijos parlamento pastatą. Kaip praneša ITAR-TASS, ši žmonių grupė skanduoja: „Tegul išeina Bakijevas.“

Kirgizijos TV transliacija

Tuo pat metu į susirinkusiuosius prie parlamento kreipėsi Roza Otunbajeva, laikinosios Vyriausybės vadovė. Ji ragina žmones skirstytis. Tačiau minia jos neklauso ir visomis išgalėmis bando prasibrauti į pastatą. Susidaro įspūdis, kad kairė nežino, ką daro dešinė.

Kaip teigiama agentūros „RIA Novosti“ pranešime, aršiai nusiteikusių žmonių spaudimą padeda atlaikyti taikesnės ir geriau organizuotos opozicijos grupuotės. 

Kita aršiausių riaušininkų dalis, pamačiusi, jog įsigauti į parlamentą lengvai nepavyks, patraukė degančių Vyriausybės rūmų link. Kol kas neaišku, koks šios grupuotės tikslas.

Kaip jau rašė 15min.lt, balandžio 7 dieną opozicija perėmė valdžią, o ankstesnė Vyriausybė pasitraukė. Prezidentas Kurmanbekas Bakijevas išskrido nežinoma kryptimi. Jo laukta pietinėje šalies sostinėje Oše, tačiau ten buvęs prezidentas nepasirodė. 

Kirgizijos sostinėje tvyro visiškas chaosas. Per TV nuolat kalba opozicijos atstovai arba marginalai, save vadinantys opozicija. Susidaro įspūdis, kad šalyje nėra realios valdžios, nes opozicija kol kas užsiima tik portfelių dalyba. Pasak analitikų, akivaizdu, kad imdami valdžią opozicijos nariai neturėjo aiškaus veiksmų plano. Teisėsaugos pareigūnai taip pat dirba neorganizuotai. Dalis jų apskritai neišėjo į darbą ir laukia oficialių nurodymų.

Biškeke kol kas nepavyksta įvesti tvarkos. Mieste siautėja plėšikai, niokojamas turtas. 

Ferghana.ru praneša apie didžiuosius nuostolius, kuriuos patyrė Kirgizija šio perversmo metu:

1. Vien Biškeke nušauti 47 asmenys. Ligoninės perpildytos sužeistųjų. ir kituose miestuose yra žuvusiųjų.  Manoma, kad iš viso žuvo 75 žmonės.

2. Prezidento K.Bakijevo namai apiplėšti ir sudeginti.

3. Mieste siautėjantys apsvaigę nuo alkoholio jauni ginkluoti plėšikai šluoja prekybos centrus.

4. Suniokotas ir Kirgizijos nacionalinis muziejus. Iš jo dingo daugybė itin vertingų Vrubelio, Levitano ir kitų žinomų dailininkų ekspresionistų klasikinių darbų.

Papildyta BNS informacija 13.30 val. Kalbėdama telefonu su Rusijos premjeru V.Putinu Roza Otunbajeva pareiškė, kad kontroliuoja padėtį Kirgizijoje.

Kirgizijos laikinosios liaudies Vyriausybės vadovė Roza Otunbajeva ketvirtadienį pranešė turėsianti keturis pavaduotojus.

Almazbekas Atambajevas bus atsakingas už ekonominį bloką, Temuras Sarijevas – už finansus ir paskolas, Omurbekas Tekebajevas – už Konstitucijos reformą, o Azimbekas Beknazarovas kuruos teisėsaugos institucijas ir prokuratūrą.

Anksčiau spaudos konferencijoje R.Otunbajeva pranešė, kad Kirgizijos prezidento ir Vyriausybės funkcijos perduotos laikinajai liaudies Vyriausybei.

„Laikinoji liaudies Vyriausybė išleido dekretą, kuriuo prezidento ir Vyriausybės valdžia perduota laikinajai liaudies Vyriausybei. Vyriausybė dirbs pusę metų, per šį laiką turi būti priimta nauja Kirgizijos Konstitucija, Rinkimų kodekso, politinių partijų, taip pat mitingų ir eitynių įstatymų pataisos“, – sakė R.Otunbajeva.

Ji taip pat pareiškė, kad parlamentas paleistas. „Kirgizijos parlamentas paleistas, Konstitucija tebegalioja, išskyrus kai kuriuos straipsnius. Centrinės rinkimų komisijos veikla sustabdyta, kol bus priimtas naujas Rinkimų kodeksas“, – pranešė R.Otunbajeva spaudos konferencijoje ketvirtadienį.

Temos: 2 Kirgizija Muziejus
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min