Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 rugpjūčio 16d. 23:30

„Boko Haram“ savižudžių atakai prieš ligoninę sutrukdė šunys

Lojantis šuo
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Lojantis šuo
Islamistų grupuotei „Boko Haram“, kuri pastaruosius aštuonerius metus siaučia Nigerijoje, nepavyko įvykdyti išpuolio šalies ligoninėje, rašo „Newsweek“.

Teroristų grupuotė per šiuos metus yra nužudžiusi dešimtis tūkstančių žmonių, dėl jų savo namus turėjo palikti keli milijonai šalies gyventojų. „Boko Haram“ dažnai griebiasi savižudiškų išpuolių – savo kovotojus su bombomis pasiunčia į masinio susibūrimo vietas – turgaus aikštes, mečetes, kad nukentėtų kuo daugiau civilių.

Džihadistai ketino penktadienį įvykdyti išpuolį Maidugūryje. Du savižudžiai sprogdintojai – vyras ir moteris – bandė patekti į reabilitacijos centrą sergantiems raupsais. Jų mirtiną planą sužlugdė šunys, rašo Nigerijos žiniasklaida.

Teroristus netoli įėjimo į ligoninę pastebėjo du šunys – jie pradėjo loti ant nepažįstamų žmonių ir juos pulti. „Boko Haram“ užpuolikai negalėjo prieiti arčiau ligoninės ir susprogdino savo sprogmenis anksčiau, nei planavo. Mirė abu sprogdintojai, taip pat – ir du šunys, tačiau daugiau nukentėjusiųjų nebuvo.

Borno valstijos policijos vadovas patvirtino, kad du užpuolikai su sprogmenimis mėgino patekti į ligoninę.

„Jiems sutrukdė ten buvusių šunų atkaklus lojimas ir puolimas, – sakė jis. – Dėl to užpuolikai paskubomis susprogdino savo bombas, kurias buvo prisitaisę prie kūnų, ir patys mirė.“

Incidento vietoje buvęs Rilwanas Isahas pasakojo, kad šunys priklauso vietos kovotojams, kuriuos remia valdžia ir kurie padeda kautis su „Boko Haram“. Jo teigimu, šunys puolė du nepažįstamus žmones, kurie įžengė į teritoriją. „Girdėjome, kaip vyras šaukė savo dialektu, o šunys lojo ir juos puldinėjo“, – pasakojo liudininkas.

„Boko Haram“ reguliariai rengia išpuolius Nigerijoje, nors su teroristais mėgina susidoroti šalies valdžia ir kariuomenė. Nigerijos kariuomenė liepos mėnesį pradėjo intensyvią grupuotės vadeivos Abubakaro Shekau medžioklę. Jau ne kartą anksčiau buvo skelbta, kad jį buvo pavykę nukauti, tačiau po kiekvieno tokio pranešimo pasirodydavo vaizdo ar garso įrašai, kurie įrodydavo, kad vadeiva tebėra gyvas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min