Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bolivijoje vyksta prezidento rinkimai, kurių nugalėtojas aiškus – Evo Moralesas

Bolivijos prezidentas Evo Moralesas
„Scanpix“ nuotr. / Bolivijos prezidentas Evo Moralesas
Šaltinis: 15min
0
A A

Bolivijos prezidentas indėnas Evo Moralesas sekmadienio rinkimuose turi laimėti trečią kadenciją, drauge su dauguma parlamente, kuri sudarytų sąlygas jam toliau vykdyti savo kairiąsias reformas.

6 mln. Bolivijos rinkėjų turi balsuoti šiuose prezidento ir Kongreso rinkimuose, kurie tikriausiai atskleis susiskaldžiusios opozicijos silpnumą.

Balsavimas, kuris yra privalomas, prasidėjo 8 val. (15 val. Lietuvos laiku) ir turi baigtis 16 valandą. Alkoholio vartojimas buvo uždraustas 48 valandos prieš rinkimus ir bus uždraustas 12 valandų po jų. Be to, per rinkimus uždrausta nešiotis šaunamuosius ginklus.

E.Moralesas, kuris per ekonominį bumą kairiojo sparno ekonominę politiką plakė su nacionalistine retorika ir akcentavo indėnų teises bei aplinkosaugą, turėtų gauti 59 proc. balsų, prieš rinkimus rodė apklausos.

E.Moralesas turi daugiau kaip 40 proc. persvarą prieš rimčiausius varžovus.

Tai reiškia daugiau kaip 40 proc. persvarą prieš jo rimčiausius varžovus: verslo magnatą Samuelį Dorią Mediną, kurį rėmė 18 proc. respondentų, ir konservatorių, buvusį prezidentą Jorge Quirogą, kurį palaiko 9 proc. rinkėjų.

E.Moralesas savo valdymą turi pratęsti iki 14 metų laikotarpio – iki 2020 metų sausio, Bolivijos Aukščiausiajam Teismui pernai nusprendus, kad jo pirmai kadencijai netaikomas 2009-aisiais priimtos konstitucijos apribojimas esamiems prezidentams būti perrinktiems tik vieną kartą.

E.Moralesas, kuris Bolivijoje dažnai pavadinamas „El Evo“, turėtų laimėti jau pirmajame rate.

Jo „Judėjimas socializmo link“ (MAS) tuo tarpu turėtų laimėti dviejų trečdalių daugumą Senate ir galbūt taip pat Deputatų Rūmuose, rodė apklausos.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min