Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 14d. 19:39

Bolivijos prezidentas pergalingai baigė bado akciją

Evo Moralesas bado streiko metu prezidento rūmuose.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Evo Moralesas bado streiko metu prezidento rūmuose.

Antradienį Bolivijos prezidentas Evo Moralesas baigė šešias dienas trukusią bado akciją.

Kaip praneša AFP, prezidentas bado akciją nutraukė po to, kai opozicija įvykdė jo reikalavimą ir nusprendė nebeblokuoti Kongrese esančio rinkimų įstatymo projekto. Šis įstatymas leis E.Moralesui būti išrinktam antrai kadencijai. Prezidento rinkimai šioje šalyje įvyks 2009 metų gruodį.

Įstatymo projekte taip pat numatyta 14 Kongreso mandatų perduoti vietinės indėnų mažumos atstovams. Indėnų atstovavimo parlamente išplėtimas, opozicijos nuomone, stipriai padidins E.Moraleso galimybes būti išrinktam antrą kartą.

Būtinybė pakoreguoti įstatymą atsirado po to, kai 2009 metų vasarį Bolivijoje įsigaliojo nauja konstitucija, panaikinusi draudimą valstybės galvai būti renkamam į savo postą antrai kadencijai.

E.Moraleso šalininkai savo ruožtu taip pat buvo priversti padaryti nuolaidų: opozicija pareikalavo į įstatymą įtraukti nuostatą, pagal kurią rinkėjų sąrašai būtų patikrinti pagal biometrinius duomenis. E.Moraleso priešininkai teigia, kad rinkėjų sąrašai smarkiai paseno ir beveik neatitinka realybės.

Temos: 1 Bolivija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min