Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 20, 12:53

Borisas Johnsonas atgailauja, bet vakarėlių skandalui – dar ne pabaiga

Antradienį stojęs prieš parlamentą Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pasirodė kaip labai keistas reiškinys šalies politikos padangėje: įstatymų pažeidėjas, kurio nusižengimai patvirtinti, suklaidinęs kitus įstatymų leidėjus, tačiau tebeužimantis aukščiausias renkamas šalies pareigas.
Borisas Johnsonas atsiprašo Tik prenumeratoriams
Borisas Johnsonas atsiprašo / „The New York Times“/Erin Schaff nuotr.

Nuoširdžiai atsiprašęs už koronaviruso apribojimų pažeidimus – už kuriuos jam neseniai buvo paskirta bauda – B.Johnsonas taip pabandė palikti užnugaryje skandalą dėl neteisėtų Dauningo gatvės vakarėlių, dėl kurių jam gresė netekti valdžios.

Karas Ukrainoje ir akivaizdžių jo įpėdinių trūkumas lemia, kad bent jau kol kas jis lieka savo poste.

Tačiau, nepaisant B.Johnsono politinio atsparumo, svarbios teisinės ir konstitucinės šalies problemos bado akis. Opozicijos įstatymų leidėjai apkaltino ministrą pirmininką, kad jis nepaisė kitiems nustatytų taisyklių ir tyčiomis klaidino parlamentą tvirtindamas, jog joks jo biure vykęs susibūrimas nebuvo netinkamas.

„Jis žino, kad yra nesąžiningas ir nepajėgus pasikeisti, todėl kartu su savimi tempia žemyn ir visus kitus“, – sakė Leiboristų partijos lyderis Keiras Starmeris.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min