Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Borisas Nemcovas: 11 priežasčių, kodėl nugalėtoją vaizduojantis V.Putinas yra nevykėlis

Taikinys su Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretu
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Taikinys su Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretu
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos propagandos mašina beveik lūžta stengdamasi įrodyti, kad Vladimiras Putinas nugali visus – ir Ukrainą, ir Vakarus. Tačiau jeigu patyrinėtume „tautos vado“ pasiekimus atidžiau, paaiškės, kad jis prarado beveik viską, „Echo Moskvy“ rašo buvęs Rusijos vicepremjeras, dabar opozicijoje esantis Borisas Nemcovas.

1. Jis norėjo, kad Ukraina išliktų neutrali valstybė, kuri būtų draugiška Rusijai. Tačiau dabar Ukraina tiesiog miršta, kaip nori prisijungti prie NATO. Šalyje vyksta net bendros karinės pratybos su NATO valstybėmis. Dar daugiau, Kijevas paskelbė laukiantis paramos ginklais iš Vakarų valstybių.

2. Jis norėjo susilpninti NATO. Tačiau NATO stiprina savo pajėgas, o Vakarų šalys skiria daugiau biudžeto lėšų gynybai.

„Scanpix“ nuotr./Mitingas Maskvoje, opozicijos lyderis Borisas Nemcovas
„Scanpix“ nuotr./Opozicijos lyderis Borisas Nemcovas

3. Jis norėjo sukiršinti Europą ir JAV. Tačiau Vakarų šalys – kaip niekad vieningos V.Putino agresijos akivaizdoje: paskelbė bendras sankcijas, smerkia Rusijos veiksmus.

4. Jis norėjo pabrėžti skirtumus tarp Ukrainos rytinių ir vakarinių sričių. Tačiau ukrainiečių tauta tapo suvienyta (su dalies Donecko ir Luhansko sričių išimtimis). Pirmą kartą nuo nepriklausomybės paskelbimo prezidentas buvo išrinktas pirmajame rinkimų ture.

Petro Porošenka laimėjo visose srityse be išimčių. Iki Rusijos karinės agresijos Ukrainos Vakarai balsuodavo už vieną kandidatą, Rytai – už kitą. 

5. Jis norėjo, kad Ukraina įstotų į Muitų sąjungą. Tačiau dabar to niekada nebeįvyks. Ukraina pasirašė Asociacijos sutartį su ES ir siekia integracijos į bendriją.

6. Jis norėjo sukurti marionetinę valstybę Novorusiją, kuri driektųsi nuo Donecko iki Odesos. Tačiau jis kontroliuoja tik nedideles teritorijas Donecko ir Luhansko srityse. Dėl to jau žuvo daugiau nei 3 tūkst. žmonių – tiek rusų, tiek ukrainiečių.

7. Jis norėjo sustiprinti savo įtaką pasaulyje. Tačiau tapo atstumtuoju, o jo šaliai skelbiamos sankcijos.

8. Jis norėjo nubausti Vakarus sankcijomis maistui. Tačiau jis nubaudė Rusijos žmones. Maisto kainos šalyje kyla žvėriškai (iki 40 proc. – mėsai, iki 20 proc. – pienui), o Vakaruose jos krenta.

9. Jis Kijeve norėjo turėti lojalų sau režimą. Tačiau dabar gavo šimtu procentų antirusišką Ukrainos vadovybę.

10. Jis norėjo, kad ukrainiečiai jaustų pagarbą jam. Tačiau patys žinote, kaip jis vadinamas dabar Ukrainoje...

11. Jis norėjo išplėsti Eurazijos sąjungą. Tačiau dabar plečiasi ES. Nuo V.Putino atėjimo į valdžią į ES įstojo jau 13 valstybių – iš viso dabar jai priklauso 28 šalys. Prie V.Putino Eurazijos neprisijungė nė viena valstybė. Netgi Kazachstanas pradeda galvoti apie atsiribojimą nuo V.Putino Rusijos globos.

Taigi V.Putinas – laimėtojas ar nevykėlis?

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min