Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Borisas Nemcovas: vienintelės Vladimiro Putino pergalės pasekmės – siaubingos

Maskva ruošiasi rekordiniam šeštadienio mitingui. Borisas Nemcovas
„Scanpix“ nuotr. / Borisas Nemcovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, pradėjęs karinę agresiją rytų Ukrainoje, nepasiekė nė vieno iškelto tikslo, mano vienas Rusijos opozicijos lyderių Borisas Nemcovas.

„Projektas „Novorusija“ uždarytas. Putinas įsakė grąžinti 17,6 tūkst. kariškių į nuolatinės dislokacijos vietas. Galima atsikvėpti ir padaryti kai kurias išvadas. Jos siaubingos“, – rašo savo paskyroje „Facebook“ socialiniame tinkle B.Nemcovas, praneša Ukrainos naujienų agentūra „Unian“.

B.Nemcovas išvardija V.Putino pradėtos karinės agresijos Ukrainoje tikslus ir konstatuoja, kas iš to išėjo.

1. V.Putinas norėjo pririšti Ukrainą prie Rusijos, pasiekti, kad ji įstotų į Muitų sąjungą. Išėjo atvirkščiai, Ukraina pasirinko europietišką vektorių ir niekada negrįš į V.Putino įtakos sferą.

2. V.Putinas norėjo pasiekti, kad Ukraina būtų neutrali, kad nesijungtų į kitus blokus. Visiškas fiasko. Dabar jau aišku, kad Ukraina tampriai ir ilgam susijusi su NATO. Vyksta bendros NATO ir Ukrainos karių pratybos, kuriamas Ukrainos karinis ir techninis bendradarbiavimas su NATO.

3. V.Putinas norėjo, kad Ukrainos liaudis jį gerbtų. Gavo priešą daugeliui metų ir šūkį „Putin – chuilo“.

4. V.Putinas siekė sukurti „Novorusiją“ nuo Donecko iki Odesos. Gavo mažesniąją Donecko ir Luhansko sričių dalį.

5. V.Putinas norėjo sausumos koridoriaus į Krymą per Mariupolį. Gavo atsaką ir apkasus, kuriuos Mariupolyje kasė rusai, kad nepraleistų okupantų.

6. V.Putinas norėjo, kad rytų Ukrainoje būtų kaip Kryme, be šūvio, o gavo 4000 užmuštų iš abiejų pusių.

7. V.Putinas norėjo, kad nenukentėtų Rusijos ekonomika. Gavo daugiau nei 100 mlrd. JAV dolerių kapitalo bėgimą, 40 rublių už dolerį kursą (beveik 20 proc. devalvacija) ir dviženklę maisto produktų infliaciją. Be to, – ekonomikos stagnaciją be investicijų ir inovacijų.

8. V.Putinas norėjo imperijos šalininkų ir nacionalistų palaikymo – gavo jų susierzinimą ir išdaviko titulą.

9. V.Putinas norėjo išlikti svarbus pasaulio politikoje. Tapo išvarytuoju. Iš G-8 išvarė, niekur nekviečia, visiems draugeliams pritaikytos sankcijos, niekas, išskyrus Lukašenką (Baltarusijos prezidentas, – red. past.) ir Nazarbajevą (Kazachstano prezidentas, – red. past.) nenori bendrauti. Net ir šitie palaiko Ukrainos teritorinį vientisumą ir reikalauja pinigų. Daugiausia laimėjo A.Lukašenka – gavo 3,5 mlrd. JAV dolerių metams iš Rusijos biudžeto ir, nepaisant to, pareiškė, kad Rusiją reikia išdalyti Mongolijai ir Kazachstanui.

Vienintelis dalykas, kurio V.Putinas norėjo ir kurį gavo, – aukštas jo reitingas, išaugintas imperinės isterijos ir ciniško propagandininkų agitatorių melo. Bet tai neilgam. Liaudis greitai supras, kad kainos išaugo, o pajamų nėra. Dėl visų bėdų kaltinti Obamą (JAV prezidentą, – red. past.) ilgai nepavyks.

Štai taip V.Putinas visus pergudravo. Pirmiausia – Rusiją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Ukraina Rusija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min