Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 06 11, 08:30

Bosnijoje ir Hercegovinoje tęsiasi protestai dėl asmens kodų skyrimo

Bosnijoje ir Hercegovinoje šeštą dieną iš eilės tęsiasi protestai dėl asmens kodų skyrimo. Buvęs įstatymas baigė galioti vasarį, o naujas nepriimtas dėl nesutarimų parlamente. Nuo to laiko gimusiems naujagimiams neskiriamas asmens kodas, o dėl to neišduodami ir dokumentai, nurodantys tapatybę.
Naujagimis
Naujagimis / Fotolia nuotr.

Bosnijoje ir Hercegovinoje tūkstančiai žmonių, daugiausia studentai ir jauni tėvai su kūdikiais, protestavo prie parlamento šeštą dieną iš eilės. Vasarį baigus galioti įstatymui dėl asmens kodų skyrimų, parlamentarai nesugebėjo susitarti dėl naujo teisės akto. Taigi visi nuo to laiko šalyje gimę kūdikiai – be asmens kodų, o kartu ir be tapatybės dokumentų bei sveikatos draudimo kortelių.

Nesutarimas kilo dėl etninio susiskaldymo šalyje – Bosnijos serbai reikalauja asmens kodus skirti pagal teritorines linijas, o bosniai ir Bosnijos kroatai atsikerta, kad taip būtų dar labiau skatinamas etninis susiskaldymas.

Nepasitenkinimą dar labiau įžiebė istorija trijų mėnesių kūdikį, kuriam būtina skubi medicininė pagalba užsienyje, tačiau jis negali išvykti iš šalies, nes neturi paso. Praėjusią savaitę protestuotojai apsupo parlamentą ir įkalino ten daugiau nei 1,5 tūkst. politikų. Juos po 12 valandų galiausiai išlaisvino policija. Protestuotojai reikalavo parlamentarų baigti etninius ginčus ir imtis darbo.

Praėjusią savaitę, spaudžiama protestuotojų, šalies vyriausybė susitarė išduoti laikinus asmens kodus, kol priims įstatymą. Tačiau protestuotojams to negana – jie reikalauja ilgalaikio sprendimo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min