Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 19d. 16:59

„Bosnijos skerdikas“ R.Mladičius Tarptautiniame tribunole pradėjo dėstyti savo gynybos argumentus

Ratko Mladičius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ratko Mladičius

Pirmadienį buvusio Bosnijos serbų pajėgų vado, nusikaltimais žmogiškumui kaltinamo Ratko Mladičiaus advokatai pradėjo dėstyti gynybos argumentus Tarptautiniame tribunole buvusiai Jugoslavijai (TTBJ). Vienas jo karininkų apklausiamas tvirtino, kad serbų pajėgos per kruviną Sarajevo apsiaustį tik gynėsi.

Liudydamas TTBJ, kuriame R.Mladičius kaltinamas genocidu ir nusikaltimais žmoniškumui, karininkas Mile Sladoje trijų teisėjų kolegijai sakė, kad jo kariai „niekada nebuvo snaiperiais“ per 10 tūkst. gyvybių nusinešusią Sarajevo apsiaustį praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje.

„Visa mūsų veikla (Sarajeve) buvo gynybinė“, – nurodė M.Sladoje savo pareiškime, kurį prieš apklausą perskaitė R.Mladičiaus advokatas Miodragas Stojanovičius.

„Buvo duotos instrukcijos šaudyti tik atsakant į priešo ugnį“, – sakė M.Sladoje, kuris Bosnijos serbų armijoje buvo logistikos viršininko pavaduotojas.

Jam įėjus į teismo salę, R.Mladičius jį pasveikino.

„Bosnijos skerdiku“ pramintam 72 metų R.Mladičiui dėl jo vaidmens 1992-1995 metų Bosnijos konflikte, kuris prasidėjo subyrėjus tuometinei Jugoslavijai, pareikšta iš viso 11 kaltinimų, pradedant įkaitų paėmimu ir baigiant genocidu.

Pirmininkaujantis teisėjas Alphonsas Orie R.Mladičiaus advokatams skyrė 207 valandas apklausti liudininkus – tiek pat laiko buvo skirta kaltintojams, kurie savo argumentus baigė dėstyti kiek anksčiau šiais metais

Apie 100 tūkst. žmonių buvo nužudyti, o 2,2 mln. liko be namų per šį brutalų konfliktą, kurio metu buvo įvykdytos vienos žiauriausių žudynių Europoje po Antrojo pasaulinio karo.

R.Mladičius kaltinamas prisidėjęs prie beveik 8 tūkst. musulmonų vyrų ir berniukų nužudymo Srebrenicoje 1995 metų liepą bei 44 mėnesius trukusios Sarajevo apsiausties.

Jis kaltinamas vykdęs teroro kampaniją prieš civilius gyventojus Sarajeve, kur per apsiaustį nuo snaiperių kulkų ir artilerijos sviedinių žuvo apie 10 tūkst. žmonių.

Tačiau M.Sladoje, kalbėdamas apie vieną incidentą Sarajeve, kai snaiperis nušovė paauglę, tvirtino, kad tarp jo karių nebuvo snaiperių ir jie neturėjo snaiperių ginklų.

„Mes turėjome įprastą pėstininkų ginkluotę, niekada neturėjome snaiperių ar tokių ginklų“, – teisėjams sakė M.Sladoje.

R.Mladičius, kuris vilkėjo baltus marškinius, juodą kostiumą ir buvo užsirišęs tokios pat spalvos kaklaraištį, įdėmiai klausėsi jo liudijimo.

Pirmininkaujantis teisėjas Alphonsas Orie R.Mladičiaus advokatams skyrė 207 valandas apklausti liudininkus – tiek pat laiko buvo skirta kaltintojams, kurie savo argumentus baigė dėstyti kiek anksčiau šiais metais, rašoma TTBJ paskelbtame pareiškime.

R.Mladičius buvo areštuotas Serbijoje ir perduotas TTBJ 2011-aisiais.

Ūmiu būdu ir išpuoliais teismo posėdžių metu garsėjantis R.Mladičius griežtai neigia visus jam pareikštus kaltinimus.

Jei bus pripažintas kaltu, buvusiam Bosnijos serbų pajėgų vadui gresia įkalinimas iki gyvos galvos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min