Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 7d. 06:07 , atnaujinta: 2015 balandžio 7d. 15:28

Bostono maratono sprogdintojas Džocharas Carnajevas norėjo nubausti Ameriką

Bostono maratono sprogdintojas Džocharas Carnajevas
„Scanpix“/AP nuotr. / Bostono maratono sprogdintojas Džocharas Carnajevas

Prokuroras prisiekusiesiems nurodė, kad vienas iš Bostono maratono sprogdintojų Džocharas Carnajevas „norėjo nubausti Ameriką“ – tai buvo motyvas jam ir jo broliui surengti sprogdinimą per Bostono maratoną 2013-ųjų balandžio 15 dieną, nusinešusį trijų žmonių gyvybes ir sužalojusį dar per 260.

Kaip skelbia BBC, šio čečėnų kilmės jaunuolio advokatai pripažino, kad jų ginamasis įvykdė atakas, tačiau pažymėjo, jog tai padarė su suradikalėjusio brolio įtaka.

Jeigu bus pripažintas kaltu, 21-erių vaikinas bus įkalintas iki gyvos galvos arba sulauks mirties bausmės.

JAV prokuroro padėjėjas Aloke'as Chakravarty teigė, kad Dž.Carnajevas neatsitiktinai sprogdinimams pasirinko 2013-ųjų maratoną – tai buvo diena, kai į Bostoną buvo sutelktas pasaulio dėmesys.

„Jis norėjo įbauginti šią šalį“, – pareiškė prokuroras Bostono teisme, apibendrindamas jame išdėstytus argumentus. Anot jo, Bostono maratono sprogdintojas „norėjo nubausti Ameriką už tai, ką ji daro savo žmonėms“. Tuo metu jo gynėjai atkreipė dėmesį į tai, kad šis veikė su vyresniuoju broliu, kuris darė įtaką.

„Neneigiame, kad Džocharas dalyvavo tuose įvykiuose, tačiau, jeigu ne Tamerlanas, tai išvis nebūtų įvykę“, – pareiškė Dž.Carnajevo gynėja Judy Clarke.

Likimas – prisiekusiųjų rankose

Bostono sprogdintojo Džocharo Carnajevo likimas antradienį bus perduotas į prisiekusiųjų rankas, kai jie pradės svarstyti, ar 21 metų natūralizuotas JAV pilietis yra kaltas dėl 2013-aisiais įvykdytos kruvinos atakos.

Trys žmonės žuvo, o dar 264 buvo sužeisti detonavus dviem savadarbiams sprogstamiesiems užtaisams netoli finišo linijos per 2013 metų balandžio 15 dieną vykusį kasmetinį Bostono maratoną. Tas išpuolis buvo didžiausias Jungtinėse Valstijose nuo 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro atakų Niujorke, Vašingtone ir Pensilvanijoje.

Vyriausybės prokurorai vaizdavo šį čečėnų kilmės musulmoną imigrantą, tapusį JAV piliečiu 2012 metais, kaip užkietėjusį teroristą, kuris kartu su vyresniu broliu įvykdė tuos sprogdinimus, siekdamas perkelti džihadą į tą šiaurės rytinį JAV miestą ir nubausti Jungtines Valstijas.

Dž.Carnajevo advokatai pripažįsta, kad jis padėjo vieną iš bombų, tačiau tebuvo neryžtingas bendrininkas, bauginimais arba manipuliuojant įtrauktas į šį nusikaltimą savo brolio, kuris buvo daug radikalesnių pažiūrų.

Nuo antradienio prisiekusieji spręs, ar Dž.Carnajevas yra kaltas pagal 30 kaltinimų dėl Bostono maratono sprogdinimų ir vėlesnio policininko nužudymo, automobilio nuvarymo ir susišaudymo su pareigūnais, kai broliai mėgino pasprukti.

Pagal 17 iš tų kaltinimų gali būti skirta mirties bausmė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min