Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bostono maratono sprogdintojui Džocharui Carnajevui skirta mirties bausmė

Džocharas Carnajevas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Džocharas Carnajevas
Šaltinis: 15min
0
A A

Prisiekusiųjų teismas penktadienį paskelbė savo negailestingą verdiktą Bostono maratono sprogdintojui Džocharui Carnajevui. Jam skirta mirties bausmė, pranešė „Reuters“.

Balandžio 8-ąją prisiekusieji pripažino jį kaltu dėl visų 30 jam pateiktų kaltinimų organizavus ir įvykdžius sprogdinimus 2013-ųjų balandžio 15 dieną, nusinešusį trijų žmonių gyvybes ir sužalojusį dar per 260.

Dvylika prisiekusiųjų – 7 moterys ir 5 vyrai – dėl bausmės Dž.Carnajevui tarėsi 16 valandų. Mirties bausmė jam grėsė pagal 17 kaltinimo punktų.

Nors Masačiusetso valstijoje mirties bausmė panaikinta prieš tris dešimtmečius, tačiau ji gali būti paskirta, jeigu už ją vienbalsiai pasisako visi prisiekusiųjų teismo nariai. Jeigu nors vienas prisiekusysis tam būtų paprieštaravęs, nuteistajam skiriama laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė.

Anksčiau teisme prokuroras prisiekusiesiems nurodė, kad vienas iš Bostono maratono sprogdintojų Džocharas Carnajevas „norėjo nubausti Ameriką“ – tai buvo motyvas jam ir jo broliui surengti sprogdinimą per Bostono maratoną.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Per teroro išpuolį Bostono maratono metu 2013-ųjų balandžio 15 dieną žuvo trys žmonės ir buvo sužeista dar per 260.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Per teroro išpuolį Bostono maratono metu 2013-ųjų balandžio 15 dieną žuvo trys žmonės ir buvo sužeista dar per 260.

Šio čečėnų kilmės jaunuolio advokatai pripažino, kad jų ginamasis įvykdė atakas, tačiau pažymėjo, jog tai padarė su suradikalėjusio brolio įtaka.

Vyriausybės prokurorai vaizdavo šį čečėnų kilmės musulmoną imigrantą, tapusį JAV piliečiu 2012 metais, kaip užkietėjusį teroristą, kuris kartu su vyresniu broliu įvykdė tuos sprogdinimus, siekdamas perkelti džihadą į tą šiaurės rytinį JAV miestą ir nubausti Jungtines Valstijas.

Dž.Carnajevo advokatai pripažino, kad jis padėjo vieną iš bombų, tačiau tebuvo neryžtingas bendrininkas, bauginimais arba manipuliuojant įtrauktas į šį nusikaltimą savo brolio, kuris buvo daug radikalesnių pažiūrų.

Džocharo brolį Tamerlaną Carnajevą policijos pareigūnai nukovė per sulaikymo operaciją netrukus po teroro išpuolio.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min