TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Brazilija rengiasi pasaulio futbolo čempionatui: keli šimtai tūkstančių pareigūnų nenuspėjamiems protestuotojams tramdyti

Protestuotojai Brazilijoje
„Scanpix“ nuotr. / Protestuotojai Brazilijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasaulio futbolo čempionato šeimininkė Brazilija galvoja ne tik apie tai, kaip nustebinti visus sporto aistruolius įspūdingu reginiu. Ant Brazilijos pečių krinta ir kur kas rimtesnė atsakomybė – apsaugoti sporto šventės dalyvius nuo šalyje neretų ir nenuspėjamų protestų bei neramumų. Kaip Brazilija ruošiasi tokiam rimtam iššūkiui?

Brazilija turėjo iš ko pasimokyti jau per prieš metus vykusį Konfederacijų taurės turnyrą, kurio metu policininkai ir kariai kasdien malšino kildavusius smurtinius protestus. O per Konfederacijų taurės turnyro finalą tarp Ispanijos ir Brazilijos rinktinių į Marakanos stadioną buvo paleistos ašarinės dujos. Maža to, kariai ir policininkai susigrūmė su protestuotojais vos keli šimtai metrų nuo minėtos vietos.

Socialinės problemos neišnyko, o kylančios kainos, kurios ir buvo prieš metus kilusių protestų priežastis, ir toliau kelia nerimą gyventojams. Anot portalo skift.com, pasaulio futbolo čempionato metu Brazilijoje bus dislokuota šimtai tūkstančių policininkų, karių ir apsaugos darbuotojų. Jie padės palaikyti saugumą 12 vietų, kur vyks pasaulio futbolo čempionato rungtynės, taip pat budės prie kitų 10 Pietų Amerikos valstybių sienų.

Kariuomenė, policija, oro ir jūros pajėgos

Visuose 12 miestų, kur virs aršiausios futbolo aistros, bus dislokuota apie 150 000 karių ir policininkų, prie jų dar prisidės ir 20 000 apsaugos darbuotojų. Be to, apie 10 000 specialiai apmokytų riaušių malšintojų taip pat bus pasiruošę padėti.

Praėjusią savaitę buvo prijungta ir 30 000 kariuomenės pajėgų, jos saugos 17 000 km sieną, tam, kad būtų apsisaugota nuo narkotikų ir kontrabandos.

Brazilijos pareigūnai pasakojo, kad prie mokymų valdyti minią labai prisidėjo Jungtinės Amerikos Valstijos, taip pat ir Prancūzija, Didžioji Britanija, Japonija, Kanada ir Vokietija.

„Mūsų miestuose būna smurto, neretai susijusio su socialinėmis problemomis, atvejų, – kalbėjo sporto ministras Aldo Rebelo. – Mes stengiamės tam smurtui užkirsti kelią. Mes suprantame, kad jei tai pamatys visas pasaulis, mūsų šaliai bus padaryta didelė žala, kaip būtų bet kuriai kitai, kurioje tai įvyktų.“

Mes suprantame, kad jei tai pamatys visas pasaulis, mūsų šaliai bus padaryta didelė žala, kaip būtų bet kuriai kitai, kurioje tai įvyktų, – teigė A.Rebelo.

Nusikaltimų daugėja

Rio de Žaneire mėnesį prieš atkrintamąsias varžybas patruliuos papildomai 2 000 policijos pareigūnų. Atsakingos institucijos neplanuoja itin sustiprinti apsaugos Rio de Žaneire iki liepos 12 dienos.

„Mes tikrai žinome apie padidėjusį nusikaltimų skaičių. Jis palaipsniui didėjo nuo antrosios praėjusių metų pusės“, – teigė Rio de Žaneiro apsaugos vadas Jose Beltrame.

Remiantis policijos pateikta statistika, palyginti su praėjusių metų duomenimis, nusikaltimų teritorijoje aplink Marakaną padaugėjo du kartus. Marakanos stadione bus žaidžiami septyni svarbiausi pasaulio futbolo čempionato mačai, tarp jų ir liepos 13-ąją numatytas finalas.

„Scanpix“ nuotr./Marakana stadionas
„Scanpix“ nuotr./Marakana stadionas

Be to, šiais metais vyko ir keli rimti susišaudymai tarp narkotikų gaujų bei policijos pareigūnų. Vienas jų vyko visai netoli turistų mėgstamiausio Kopakabanos paplūdimio.

Didžiausia grėsmė – apiplėšimai ir užpuolimai

Anot portalo skift.com, Brazilijos Vyriausybė šią savaitę neeskaluodama šios žinios tyliai sumažino pasaulio futbolo čempionato aistruolių iš užsienio skaičių – nuo 600 000 iki 300 000. Likę 3 mln. renginio dalyvių bus vietiniai, taip tikimasi sumažinti nusikalstamumo problemą.

Didžiausią grėsmė futbolo sirgaliams iš kitų šalių – užpuolimai ir apiplėšimai. Apsauga 12-oje pagrindinių miestų ir aplink stadionus bus didelė, tačiau kituose miestuose – jos bus mažiau. Daugiausia nusikaltimų vyksta lūšnynų rajonuose, kur gyvena apie 20 proc. Rio de Žaneiro gyventojų.

Problemos, dėl kurių žmonės ėjo į gatves 2013 metais, neišspręstos. Brazilija turi socialinių problemų, o joms pašalinti reikia laiko, – teigė J.Valcke.

Plėšikai gali būti įžūlūs kaip niekada, perspėja vietiniai. Neseniai viena moteris žurnalisto buvo paklausta apie nusikaltimus. Tuo metu, kai ji stovėjo prieš kamerą, plėšikas atbėgo jai iš nugaros ir nuplėšė karolius.

Taikūs protestai bus leidžiami

Brazilijos valdžios institucijos teigė, kad taikūs gyventojų protestai bus leidžiami, tačiau jie turės būti rengiami mažiausiai 2 km nuo stadionų.

Labiausiai brazilai piktinasi dėl didelių kainų ir milijardų išleistų futbolo stadionams. Pranešama, kad kai kurios grupuotės, pavyzdžiui, anarchistų, jau viešai paskelbė rengsiančios protestus. Šie protestai dažniausiai pasireiškia sudaužytomis vitrinomis, plėšimais ir automobilių padegimais.

FIFA generalinis sekretorius Jerome'as Valcke pripažino, kad buvo naivus manydamas, kad per čempionatą bus ramu, kol Brazilijos rinktinė nepasitrauks iš varžybų. „Problemos, dėl kurių žmonės ėjo į gatves 2013 metais, neišspręstos. Brazilija turi socialinių problemų, o joms pašalinti reikia laiko“, – teigė J.Valcke.

Brazilijos prezidentas Dilma Rousseffas vylėsi, kad šaliai pavyks užtikrinti svečių saugumą: „Mes garantuojame, kad sugebėsime užtikrinti sirgalių, turistų, komandų ir atvykusių valdžios atstovų saugumą. Aš esu tikras, mes surengsime čempionatų čempionatą.“

J.Valcke sutiko su prezidento žodžiais: „Manau, kad pasaulio futbolo čempionato apsauga bus aukščiausio lygio. Tokio aukšto lygio, kokio tik galite įsivaizduoti.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min