Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 28d. 11:01

300 žmonių nugalabijusi Brazilijos gydytoja-žudikė nuspręsdavo, kuris pacientas mirs

Virginia Soares de Souza (centre)
Reuters/Scanpix nuotr. / Virginia Soares de Souza

Pietų Brazilijos ligoninės gydytoja Virginia Soares de Souza įtariama žmogžudystėmis. Tyrimo duomenimis, moteris galėjo pražudyti apie 300 pacientų, skelbia „Spiegel“.

Gydytoja vadovavo Brazilijos ligoninės intensyvios terapijos skyriui ir jautėsi, kaip skelbiama, visagalė. Pateiktame kaltinime nuskambėjo, kad moteris „nuspręsdavo, kuri auka mirs“.

Medikė buvo suimta praėjusį mėnesį ir areštinėje praleido mėnesį, kovo 20-ąją ji buvo paleista už užstatą. Ji kaltinama daugybės žmonių nužudymu. Kaltinimai pareikšti dar trims gydytojams, trims medicinos seserims ir fizioterapeutui, visiems jiems vadovavo Virginia Soares de Souza .

Tyrimo metu paaiškėjo, kad mirtinomis ligomis sergantiems pacientams buvo suduodami raumenis atpalaiduojantys vaistai ir sumažinamas deguonies tiekimas. Galiausiai aukos uždusdavo.

Aiškėja, kad aukų gali būti daugiau nei manyta anksčiau. „Šiuo metu tiriama dar 20 atvejų, aiškinamės ir kitus 300“, – sakė vyriausiasis tyrėjas Mario Lobato. Tirti įvykių jį delegavo Sveikatos apsaugos ministerija. Iš viso išanalizuota 1 700 ligonių kortelių, jie per paskutiniuosius septynerius metus mirė šioje ligoninėje.

Savo poelgiais moteris teigė siekusi atlaisvinti ligoninėje vietas. Tai liudija pokalbių įrašai. „Aš noriu išvalyti intensyvios terapijos skyrių. Tai erzina mane“, – sakė V.Soares de Souza. Jai priklauso ir tokie žodžiai: „Deja, mūsų darbas yra būti tarpininku pakeliui į kitą gyvenimą“.

Prieš savaitę įtariamoji ir kiti kaltinamieji buvo paleisti už užstatą, tačiau tyrėjai V.Soares de Souzą nori vėl suimti. Teigiama, kad ji baugino liudytojus. Moters gynėjas Elias Mattar Assadas atmeta kaltinimus: nėra jokių žmogžudystės įrodymų, apkaltinta nekalta moteris.

Prezidentės Dilmos Rousseff vyriausybė ketvirtadienį ketina pakomentuoti situaciją ir paskelbti,  kaip darbas ligoninėje bus organizuojamas ateityje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min