Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 18d. 16:40

Brazilijoje tūkstančiai žmonių atėjo atsisveikinti su žuvusiu prezidento rinkimų kandidatu

Eduardo Camposo laidotuvės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Eduardo Camposo laidotuvės

Brazilijos šiaurės rytuose esančiame Resifės mieste sekmadienį daugiau nei 160 tūkst. žmonių atėjo atsisveikinti su lėktuvo katastrofoje žuvusiu prezidento rinkimų kandidatu Eduardo Camposu.

Populiarus socialistų politikas žuvo rugpjūčio 13 dieną, kai jo lengvasis lėktuvas sudužo pietrytiniame Santoso mieste.

Dešimtys tūkstančių žmonių miesto gatvėmis ėjo paskui ugniagesių mašiną, kuria valstybine vėliava uždengtas karstas su politiko palaikais buvo nugabentas į šeimos laidojimo rūsį didžiausiose Resifės kapinėse.

Laidotuvės, kurių metu dangų nušvietė fejerverkai, įvyko 18 val. 35 min. (00 val. 35 min. pirmadienį Lietuvos laiku). Ceremonija ilgiau nei valandą vėlavo dėl didžiulės minios gedėtojų, kurie eidami paskui kartą skandavo: „Eduardo, Brazilijos žmonių karžygy!“.

Kiek anksčiau sekmadienį prie Resifės vietos administracijos pastato, kur buvo pašarvotas E.Camposas, minios žmonių lūkuriavo maždaug trijų kilometrų ilgio eilėje, kad pareikštų paskutinę pagarbą žuvusiam politikui.

Atsisveikinimo ceremonijoje, kuri prasidėjo mišiomis po atviru dangumi, dalyvavo ir prezidentė Dilma Rousseff.

49 metų E.Camposas žuvo praėjusį trečiadienį, kai jo rinkimų kampanijos lėktuvas Santose įsirėžė į kelis pastatus, kurie užsiliepsnojo. Per katastrofą, kuri, kaip manoma, įvyko dėl blogo oro, žuvo visi septyni orlaiviu skridę žmonės.

Brazilijos oro pajėgos, kurios atsakingos už katastrofos tyrimą, nurodė, kad tarp orlaivio nuolaužų aptiktoje juodojoje dėžėje nėra paskutinio skrydžio įrašų.

„Nelaimės metu visas aukas vienijo tikėjimas tais pačiais idealais“, – ceremonijos metu sakė Olindos ir Resifės arkivyskupas Fernando Saburido. 

E. Camposas, populiarus šiaurės rytų Pernambuko valstijos eksgubernatorius, buvo trečias pagal populiarumą prezidento rinkimų kandidatas – už jį, kaip rodė apklausos, per spalio 5 dieną vyksiančius rinkimus ketino balsuoti 8 proc. rinkėjų.

Vargingoje kaučiuko rinkėjų šeimoje gimusi M.Silva skaityti ir rašyti išmoko būdama tik 16-os metų, tačiau sugebėjo prasimušti ir tapo įtakinga šalies aplinkosauginio judėjimo lydere.

Oficialiai prezidento rinkimų kampanija turi prasidėti antradienį.

E.Camposo partija ketina trečiadienį paskelbti savo naują kandidatą. Manoma, kad tai bus 56 metų garsi aplinkosaugininkė Marina Silva, kuri E.Camposo pergalės prezidento rinkimuose atveju būtų tapusi viceprezidente.

Sekmininkų bendruomenei priklausanti M.Silva, kurios kandidatūra galėtų būti priimtina tiek religiniu požiūriu konservatyvesniam elektoratui, tiek kairiajam sparnui, gali sumaišyti visas rinkimų kampanijos kortas, jei būtų pasirinkta pakeisti E.Camposą.

Vargingoje kaučiuko rinkėjų šeimoje gimusi M.Silva skaityti ir rašyti išmoko būdama tik 16-os metų, tačiau sugebėjo prasimušti ir tapo įtakinga šalies aplinkosauginio judėjimo lydere.

Temos: 2 Rinkimai Brazilija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min