Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 13d. 09:46

Bręsta naujas skandalas: ar D.Trumpas ryšis atleisti specialųjį prokurorą Rusijos tyrime?

Donaldas Trumpas apie ataką Mančesteryje: „Jie – nevykėliai“
„Scanpix“/AP nuotr. / Donaldas Trumpas apie ataką Mančesteryje: „Jie – nevykėliai“

Ilgametis JAV prezidento Donaldo Trumpo draugas Christopheris Ruddy pirmadienį teigė, kad D.Trumpas ketina atleisti specialųjį prokurorą Robertą Muellerį, tiriantį galimus prezidento kampanijos ryšius su Rusija, praneša „The New York Times“.

Specialusis prokuroras R.Muelleris buvo paskirtas tuomet, kai D.Trumpas atleido Federalinių tyrimų biuro (FTB) direktorių Jamesą Comey. Praeitą savaitę liudydamas Senate, J.Comey prisipažino, kad inicijavo informacijos apie jo ir prezidento pokalbį nutekinimą žurnalistams siekdamas, kad būtų greičiau paskirtas specialusis prokuroras.

Prezidento draugas Ch.Ruddy, pirmadienį lankęsis Baltuosiuose rūmuose, PBS televizijai sakė, kad D.Trumpas „tikriausiai svarsto nušalinti specialų prokurorą“.

„Manau, kad jis svarsto šią galimybę“, – teigė Ch.Ruddy.

Išgirdę šį komentarą Baltųjų rūmų atstovai atrodė nustebę.

„Ponas Ruddy niekada nekalbėjo su prezidentu šiuo klausimu. Jį leidžiama komentuoti tik prezidentui ir jo patikėtiniams“, – praėjus keletui valandų po Ch.Ruddy pareiškimo teigė Baltųjų rūmų spaudos sekretorius Seanas Spiceris.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Buvęs FTB direktorius Robertas Muelleris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Buvęs FTB direktorius Robertas Muelleris

Artimos prezidento aplinkos žmonės abejoja, kad D.Trumpas žengtų tokį drastišką žingsnį. Baltųjų rūmų pareigūnai tikina, kad Ch.Ruddy pirmadienį apskritai nesusitiko su prezidentu.

Remiantis Teisingumo departamento taisyklėmis, D.Trumpas turėtų įsakyti generalinio prokuroro pavaduotojui Rodui Rosensteinui panaikinti reglamentus, neleidžiančius atleisti specialiojo prokuroro be svarios priežasties. R.Rosensteinui atsisakius, prezidentas galėtų atleisti ir jį.

Ch.Ruddy teigimu, prezidentas svarstė atleisti R.Muellerį dėl galimo interesų konflikto, kadangi jo vadovaujama teisės įmonė yra susijusi su prezidento šeima, R.Muellerį D.Trumpas svarstė kaip kandidatą į FTB vadovo postą.

Ch.Ruddy.: „Yra keletas tikrų konfliktų. Jo (R.Muellerio) teisės firma atstovauja Trumpo šeimos nariams. Taip pat jis buvo svarstomas (dėl FTB direktoriaus posto), prezidentas su juo kalbėjo likus keletui dienų iki paskyrimo specialiu prokuroru. Manau, kad tai yra konfliktas.“

„Yra keletas tikrų konfliktų. Jo (R.Muellerio) teisės firma atstovauja Trumpo šeimos nariams. Taip pat jis buvo svarstomas (dėl FTB direktoriaus posto), prezidentas su juo kalbėjo likus keletui dienų iki paskyrimo specialiuoju prokuroru. Manau, kad tai yra konfliktas“, – pasakojo Ch.Ruddy.

Prezidento bičiulis teigė manąs, kad R.Muellerio atleidimas būtų „labai didelė klaida“.

Į R.Muellerį nukreipta kritika suintensyvėjo pastarosiomis dienomis. Jos negaili tokie D.Trumpo šalininkai kaip buvęs Atstovų rūmų pirmininkas Newtas Gingrichas ar įtakingi žiniasklaidos atstovai, pavyzdžiui, Rushas Limbaughas. Praeitą savaitę savo radijo laidoje R.Limbaughas teigė, kad D.Trumpas turėtų atleisti R.Muellerį.

Kitas garsus radijo laidų vedėjas Markas Levinas taip pat svarstė, kad R.Muelleris turėtų būti atleistas. „Muelleris turi atsitraukti“, – savaitgalį „Facebook“ rašė M.Levinas.

Daugiausia kritika remiasi tuo, kad R.Muelleris yra pernelyg artimas J.Comey. Jiedu susidraugavo kartu dirbdami buvusio prezidento George'o Busho administracijoje.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jameso Comey liudijimas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jameso Comey liudijimas

Pirmadienį demokratai apkaltino respublikonus bandymu suteršti R.Muellerio, tiriančio, ar D.Trumpas galėjo bandyti sukliudyti teisingumui, reputaciją.

„Jei prezidentas atleis Muellerį, Kongresas nedelsdamas jį paskelbs nepriklausomu specialiuoju prokuroru. Negaiškite mūsų laiko“, – juokavo demokratas Damas Schiffas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min