Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 06, 19:12

Britanijoje nustatytas retas žmogaus užsikrėtimo paukščių gripu atvejis

Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos pareigūnai ketvirtadienį pranešė užfiksavę retą žmogaus užsikrėtimo paukščių gripu atvejį, šaliai kovojant su iki šiol didžiausiu šios virusinės ligos protrūkiu tarp paukščių.
Paukščiai žiemą
Paukščiai žiemą / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Atvejai, kai paukščių gripu užsikrečia žmonės, yra labai reti. Anksčiau jų Britanijoje buvo nustatyti tik keletas, nurodė JK Sveikatos apsaugos agentūra (UKHSA).

Agentūra pridūrė, kad pietvakarių Anglijoje gyvenantis užsikrėtęs asmuo jaučiasi „gerai“ ir izoliuojasi.

„Asmuo užsikrėtė per labai glaudų, reguliarų kontaktą su dideliu skaičiumi užsikrėtusių paukščių, kuriuos jis ilgą laiką laikė savo namuose ir prie jų“, – sakoma UKHSA pranešime.

„Visi kontaktai su šiuo asmeniu, įskaitant apsilankiusius toje vietoje, buvo atsekti, ir nėra jokių įrodymų apie tolesnį infekcijos persidavimą kam nors kitam“, – pažymėjo tarnyba.

Agentūra pabrėžė, kad pavojus, jog paukščiu gripas išplis visuomenėje, yra „labai mažas“, bet perspėjo žmones neliesti sergančių arba negyvų paukščių.

Jungtinė Karalystė praeitais metais turėjo sunaikinti apie pusę milijono paukščių, kovodama, anot aplinkos sekretoriaus George'o Eustice'o (Džodžo Justiso), su „iki šiol didžiausiu“ paukščių gripo protrūkiu.

Gruodį vyriausybė taip pat įvedė naujas taisykles, reikalaujančias, kad šeimininkai visus naminius paukščius laikytų patalpose ir laikytųsi griežtų biologinės saugos priemonių, turinčių apsaugoti nuo viruso plitimo.

Tačiau pareigūnai reiškė nuogąstavimus, kad laukiniai paukščiai, migruojantys iš žemyninės Europos, gali toliau platinti šią ligą.

Yra žinoma, kad paukščių gripu neretai serga žąsys, antys ir gulbės, be to, buvo patvirtinta atvejų, kai nugaišo šia liga užsikrėtusių plėšriųjų paukščių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min