TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Britanijos partijos raginamos kuo greičiau susitarti dėl valdžios pasidalijimo po rinkimų

Nickas Cleggas, Davidas Cameronas ir Gordonas Brownas televizijos debatų laidoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Nickas Cleggas, Davidas Cameronas ir Gordonas Brownas televizijos debatų laidoje
Šaltinis: BNS
0
A A

Didžiosios Britanijos laikraščiai šeštadienį rašė, kad Liberalų demokratų partijos lyderis Nickas Cleggas yra svarbiausias asmuo, nuo kurio priklauso naujos valdančiosios koalicijos suformavimas po visuotinių rinkimų, ir paragino jį nedelsiant susitarti dėl valdžios pasidalijimo.

Tačiau dienraščiai nesutarė, ar pagal surinktų balsų skaičių trečioje vietoje likusios partijos vadovas turėtų vienytis su iki šiol opozicijoje buvusiais konservatoriais, laimėjusiais daugiausiai balsų ir mandatų, ar su premjero Gordono Browno vadovaujama Leiboristų partija.

Taip pat neatmetama galimybė, kad Konservatorių lyderis Davidas Cameronas nuspręs suformuoti mažumos vyriausybę, tačiau pabrėžė, kad nauja britų administracija turi būti suformuota kiek įmanoma greičiau ir imtųsi spręsti šalies įsiskolinimo problemas.

Leiboristų lyderis „nebegali likti ministru pirmininku“, o N.Cleggui „reikia atlikti sudėtingus apskaičiavimus“.

Dienraštis „The Financial Times“ nurodė, kad torių ir Liberalų demokratų koalicija labiausiai sustiprintų viltis dėl stabilumo, nes tai būtų vienintelė gyvybinga sąjunga.

„Kilus pavojui, kad Graikijos valstybės skolų krizė pasklis visoje Europoje, partijoms ne laikas peštis ir gudrauti dėl postų, – rašo finansų dienraštis. – Sparta yra esminė sąlyga. Turėtų būti įmanoma susitarti per šį savaitgalį. Jeigu ne, torių mažumos vyriausybė būtų vienintelė logiška alternatyva.“

Dienraštis „The Times“ rašo, jog D.Cameronas neįgijo moralinės teisės vadovauti ir kad N.Cleggas turėtų rimtai įvertinti jo pasiūlymą sudaryti koaliciją, o G.Brownas turėtų pasitraukti iš kelio.

Leiboristų lyderis „nebegali likti ministru pirmininku“, o N.Cleggui „reikia atlikti sudėtingus apskaičiavimus“.

„Liberalai demokratai visada tvirtino siekiantys valdžios, nors dažnai atrodydavo, kad jie tarpsta palyginti patogioje opozicijoje“, – pastebėjo „The Times“.

Bulvarinis dienraštis „The Sun“ į šią padėtį pažvelgė su humoru, pirmame puslapyje aprašęs „būsto skandalą“, kuriame Dauningo gatvės 10–ąjį numerį neteisėtai užėmęs škotas Gordonas Brownas atsisako išsikraustyti, „neįleisdamas vidun teisėto gyventojo“.

„Gordono Browno begėdiška laikysena rodo jo panieką rinkėjams“, – tvirtina „The Sun“.

Labiausiai skaitomas laikraštis pabrėžė, kad liberalai demokratai „niekada negaus geresnio pasiūlymo dėl rimto vaidmens vyriausybėje. Davido Camerono kvietimas yra tik kartą per gyvenimą pasitaikanti galimybė. Jie turėtų ja pasinaudoti.“

Dėl „chaotiškų ir gėdingų rinkimų dienos vaizdų“, kai piliečiai negalėjo atiduoti savo balsų, „Britanija atrodė tarsi kokia Zimbabvė“, pridūrė „The Sun“.

Tuo tarpu „The Guardian“ pabrėžė, jog dėl tos sumaišties atsirado palankių galimybių ir kad leiboristai turėtų susivienyti su liberalais demokratais.

Pasak laikraščio, G.Brownas, kuriam šie visuotiniai rinkimai buvo pirmieji, užimant partijos pirmininko postą, „dabar turi mandatą dalintis valdžia, nors negali vadovauti vienas, o anksčiau to stigo“.

„Šį savaitgalį leiboristai ir liberalai demokratai turėtų sudaryti sutartį su aiškiai nustatytomis sąlygomis, kad užtikrintų ekonomikos atsigavimą, suteiktų pasitikėjimą rinkoms dėl svarbiausių biudžeto išlaidų planų, taip pat anksti surengtų referendumą dėl rinkimų reformos, o kiti visuotiniai rinkimai turėtų vykti pagal naują sistemą“, – rašo „The Guardian“.

„Daily Mirror“, vienintelis leiboristus palaikęs dienraštis, sakė, kad N.Cleggas turėtų priimti G.Browno pasiūlymą įvykdyti rinkimų reformą ir kad jam „niekada nebūtų atleista“, jeigu liberalų demokratų lyderis nepasinaudotų šia galimybe.

„Meilės varžybos“ tarp G.Browno ir D.Camerono dėl N.Cleggo „nulems mūsų šalies ateitį po labiausiai jaudinamų ir nenuspėjamų visuotinių rinkimų per kelis pastaruosius dešimtmečius“, pabrėžė laikraštis.

Pasak „Daily Mirror“, leiboristai ir liberalai demokratai turi mandatą pakeisti į gerąją pusę Didžiosios Britanijos politiką, tuo tarp „mekenančiam ponui Cameronui Dievas nėra suteikęs teisės tapti premjeru“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Valdžia Rinkimai

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min