Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Britanijos po rinkimų laukia neramios dienos, įspėja žiniasklaida

Davidas Cameronas pasirengęs formuoti naująjį Didžiosios Britanijos ministrų kabinetą. Nuotraukoje – su žmona Samantha.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Davidas Cameronas pasirengęs formuoti naująjį Didžiosios Britanijos ministrų kabinetą. Nuotraukoje – su žmona Samantha.
Šaltinis: BNS
0
A A

Didžiosios Britanijos laukia keli neramūs mėnesiai po ketvirtadienį įvykusių rinkimų, kuriuose nė vienai partijai nepavyko užsitikrinti absoliučios daugumos parlamente, o sprendimas tokioje situacijoje galėtų būti dar vieni rinkimai, penktadienį sakė politikos apžvalgininkai.

Remiantis duomenimis, kurie buvo paskelbti likus suskaičiuoti rezultatus tik 35–iose rinkimų apygardose, Davido Camerono vadovaujami konservatoriai laimėjo 290 vietų. Tai reiškia, kad net tuo atveju, jei jie laimėtų visus likusius mandatus, jų nepakaktų užsitikrinti absoliučią daugumą 650 vietų Bendruomenių Rūmuose.

Gali būti, kad torių lyderis D.Cameronas mėgins su mažesnių partijų pagalba formuoti mažumos vyriausybę. Taip pat neatmetama, kad ministro pirmininko Gordono Browno leiboristai mėgins sudaryti koaliciją su liberalais demokratais.

Dienraščio „Daily Mail“ nuomone, parlamentas, kuriame nė viena partija neturi absoliučios daugumos, yra „košmariškas scenarijus“.

Šie abu politiniai scenarijai neįprasti Didžiajai Britanijai ir gresia nestabilumu tokiu metu, kai vyriausybei teks spręsti rekordiško biudžeto deficito ir lėto ūkio augimo problemas, suskubo pabrėžti komentatoriai.

Jackie Ashley kairiajame laikraštyje „The Guardian“ rašo: „Kuo daugiau girdime įvairių kombinacijų, kas su kuo galėtų dirbti drauge po šio vakaro, tuo labiau imu manyti, kad yra tik vienas aiškus dalykas – greitai bus kiti rinkimai“.

„Žinoma, dar yra laiko ir paskutiniai rezultatai dar gali pakeisti situaciją, tačiau nė viena iš dabar siūlomų galimybių veikiausiai neužtikrintų stabilios vyriausybės ateinantiems penkeriems metams“, – pabrėžė ji.

Dienraščio „Daily Mail“ nuomone, parlamentas, kuriame nė viena partija neturi absoliučios daugumos, yra „košmariškas scenarijus“.

Laikraščio redakcinėje skiltyje rašoma, kad kita galimybė yra konservatorių mažumos vyriausybė, kurią remtų liberalai demokratai, tačiau nebūtų sudaryta formali koalicija.

Tačiau tokiu atveju, kaip pažymi „Daily Mail“, D.Camerono valdžia būtų labai trapi – liberalai demokratai galėtų sužlugdyti bet kokias politines priemones, kurioms jie nors kiek nepritaria, tokias kaip griežtesnė imigracijos kontrolė ar Žmogaus teisių akto panaikinimas.

O bet koks susitarimas su junionistų parlamentarais Šiaurės Airijoje mainais už jų paramą brangiai atsieitų Jungtinės Karalystės mokesčių mokėtojams, rašo dienraštis.

„DUP (Demokratinė junionistų partija) reikalautų, kad Šiaurės Airijai nereikėtų mažinti biudžeto išlaidų 200 mln. svarų, argumentuodama, kad regiono ekonomikai ypač svarbios valstybės finansuojamos darbo vietos“, – pabrėžė „Daily Mail“.

Konservatyvios pakraipos dienraštis „The Daily Telegraph“ pripažįsta, kad torių lyderio laukia „nelengva užduotis“.

„Labai mažai tikėtina, kad ponas D.Cameronas sieks sudaryti koaliciją su kitomis partijomis, ir jam būtų išmintinga to nedaryti“, – rašoma laikraščio redakcinėje skiltyje.

„Be tvirtos daugumos jo laukianti užduotis atrodo dar sudėtingesnė. Ne dažnai taikos metu nauja vyriausybė ateina į valdžią mažiau palankiomis aplinkybėmis“, – priduria „ The Daily Telegraph“.

„Ekonomikos katastrofa prislėgė valstybės pečius sunkia skolų našta, o santykį tarp politiko ir rinkėjo vis dar teršia skandalo dėl parlamentinių išlaidų poveikis“, – rašoma laikraštyje.

Tuo tarpu Rachel Sylvester dienraštyje „The Times“ rašo, kad D.Cameronas užsitikrino tik „neryžtingą pritarimą“.

„Rinkėjai nusigręžė nuo Gordono Browno, tačiau jie nepuolė į torių glėbį taip, kai nutiko prieš 13 metų su naujaisiais leiboristais“, – pabrėžia apžvalgininkė.

„It paniurę paaugliai, kuriuos trikdo tai, kad reikia stovėti šalia savo tėvų, jie nuslimpino pas konservatorius“, – rašo ji.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min