Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiosios Britanijos policijai leista riaušininkus vaikyti vandens patrankomis

Riaušių Londone akimirka
15min.lt skaitytojo Rimvydo Ivoškio nuotr. / Riaušių Londone akimirka
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Anglijos centrinėje dalyje esančiame Birmingamo mieste trys azijiečiai žuvo partrenkti automobilio per riaušes, pranešė pareigūnai, o incidento liudininkai teigė, kad šie vyrai mėgino ginti savo bendruomenę nuo plėšikautojų.

Policija nurodė suėmusi vieną vyrą ir pradėjusi tyrimą dėl nužudymo, susijusį su incidentu, įvykusiu apie 1 val. vietos (3 val. Lietuvos) laiku Didžiosios Britanijos antrajame didžiausiame mieste, kuriame didelės riaušės vyko antrą naktį iš eilės.

Greitosios pagalbos darbuotojai nurodė įvykio vietoje radę susirinkusius apie 80 žmonių. Du vyrai buvo paskelbti mirusiais iškart, o trečiasis vėliau mirė ligoninėje.

Liudininkai ir aukų artimieji sakė, kad visi trys žuvusieji buvo azijiečiai, priklausę savisaugos būriui, kuris gynė savo rajoną nuo plėšikautojų, kai daugelis vietos gyventojų išėjo į vietos mečetę.

Kitas liudininkas nurodė, jog šis incidentas įvyko, kai vienoje kaimyninėje gatvėje buvo padegtas automobilis ir susirinko jaunuolių minia, todėl vietos gyventojai susirinko ginti savo krautuvėlių.

Kaip praneša policija, vienas 32 metų vyras buvo suimtas įtarus nužudymu. Pranešime nurodoma, kad žuvusieji buvo 20, 30 ir 31 metų vyrai.

Jungtinės Karalystė nesileis užvaldoma „baimės kultūros“, teigia premjeras D.Cameronas

„Padarysime viską, kad būtina įstatymui ir tvarkai atkurti mūsų gatvėse, – D.Cameronas rimtai pareiškė kreipdamasis per televiziją. – Jokios priemonės neatmetamos.“

D.Cameronas jau atšaukė parlamentą iš vasaros atostogų, ruošiantis ketvirtadienį vyksiantiems nepaprastiesiems debatams dėl šalį apėmusių riaušių.

Tūkstančiai papildomų policininkų antradienio vakarą palaikė tvarką didelio nerimo apimtame Londone, kuriame riaušininkai siautėjo ankstesnes tris naktis, tačiau šįkart plėšikautojai nusiaubė Mančesterį ir Birmingamą.

Britų policijai reikia prisitaikyti prie naujos chuliganų taktikos, sako Prancūzijos ekspertas

Naktinių riaušių Britanijos miestuose iniciatoriai susikūrė naują veiksmų taktiką, ir policininkams būtina prie jos prisitaikyti, mano žinomas Prancūzijos kriminalistas, profesorius Alainas Baueris.

„Socialiniai tinklai ir mobilieji telefonai tapo riaušių katalizatoriais. Šie „taktiniai įrankiai“ leidžia chuliganams veikti nedidelėmis ir labai judriomis grupėmis. Šios grupės netikėtai užpuola ir greitai atsitraukia. Laikai, kai buvo galima stebėti didelio masto susirėmimus, pavyzdžiui, 400 chuliganų ir 400 policininkų, praėjo. Ir policijai reikia prisitaikyti prie pasikeitusių realijų“, – sakė jis interviu Paryžiaus laikraščiui „Le Figaro“.

Pasak jo, miestų sukilimai, panašūs į tuos, kurie vyko praėjusios savaitės pabaigoje Didžiojoje Britanijoje, trunka vidutiniškai 4-5 dienas. Tačiau kai kuriais atvejais jie gali būti ir ilgesni.

„Šių riaušių Didžiojoje Britanijoje kilimo schema yra klasikinė. Štai jau 30 metų ji pagrįsta nesikeičiančiais principais. Iš pradžių dažniausiai matome policijos operaciją, kuri baigiasi nesėkmingai: jaunuolis iš skurdaus rajono sužeidžiamas kulka. Jis arba žūsta, arba jį ištinka koma. Toliau kyla įtarimų, kad policija padarė klaidą, žmonės ima jausti, kad su jais elgiamasi neteisingai. Po to išplinta noras sukilti ir atkeršyti“, – pažymėjo ekspertas.

Pasak jo, anksčiau Britanijoje riaušės kildavo dėl įvairių etninių grupuočių tarpusavio konfliktų. Bet šįkart chuliganai suvienijo pastangas kovai su policija.

„Užuot pešęsi su gaujomis iš gretimų rajonų, chuliganai nusprendė suvienyti pastangas ir stoti prieš bendrą priešą – tvarkos saugotojus“, – sakė A.Baueris.

Jis priminė, kad netolimoje praeityje panašūs procesai vyko per riaušes Prancūzijoje.

Britanijos policijai bus leista riaušininkus vaikyti vandens patrankomis

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas trečiadienį paskelbė, kad nuo šiol policija riaušininkams vaikyti galės naudoti vandens patrankas.

„Nors šiuo metu jos nėra reikalingos, dabar turėsime atsarginius planus, kad vandens patrankos galėtų būti paruoštos per parą“, – D.Cameronas sakė po keturias naktis iš eilės šalyje siautėjusios smurto bangos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min