Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Britanijos premjeras Davidas Cameronas pirmą kartą per šešerius metus atvažiuoja su vizitu į Maskvą

Davidas Cameronas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Davidas Cameronas.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas atvyksta sekmadienį su oficialiu vizitu į Maskvą, per kurį ves derybas su Rusijos prezidentu Dmitrijumi Medvedevu.

D.Camerono derybos su Rusijos vadovybe numatytos pirmadienį. Didžiosios Britanijos premjeras taip pat kalbės Maskvos valstybiniame universitete, susitiks per pusryčius su Didžiosios Britanijos verslo sluoksnių atstovais ir surengs susitikimą su nevyriausybinėmis organizacijomis.

Dabartinis Didžiosios Britanijos premjero vizitas – pirmasis per šešerius metus. Pastarąjį kartą į Rusiją su vizitu 2005 metų birželį buvo atvykęs Tony Blairas.

Vėliau, kaip pažymi Kremlius, „tarptautiniai santykiai daugeliu svarbių praktinių krypčių nebuvo plėtojami, galima sakyti, nusmuko žemyn iki taško, artimo įšalimui“.

Po 2006 metais kilusio skandalo dėl buvusios Federalinės saugumo tarnybos (FST) darbuotojo Aleksandro Litvinenkos mirties Didžiojoje Britanijoje ir Maskvos atsisakymo bendradarbiauti šioje byloje Londonas 2007 metų liepą ėmėsi sankcijų Rusijai: iš Didžiosios Britanijos buvo išsiųsti keturi Rusijos diplomatai, be to, Londonas nutraukė visus ryšius su FST, taip pat susitarimus karinės technikos srityje ir dvišalius susitarimus dėl lengvesnio vizų režimo rengimo. Šios derybos tebėra sustabdytos ir iki šiol.

Londonas ir šiandien primygtinai reikalauja išduoti Andrejų Lugovojų – Rusijos verslininką, kurį Didžioji Britanija įtaria A.Litvinenkos nužudymu. Tuo pat metu Didžiosios Britanijos teisėsaugos institucijos, Rusijos atstovų teigimu, nereaguoja į Rusijos Generalinės prokuratūros paklausimus išduoti esančius Didžiosios Britanijos teritorijoje Rusijos piliečius, kuriems užvestos baudžiamosios bylos.

Dar vienas „šaukštas deguto“ buvo oficialiojo Londono pozicija dėl penkių dienų karo separatistinėje Pietų Osetijoje 2008 metų rugpjūtį: Didžioji Britanija besąlygiškai rėmė Michailo Saakašvilio veiksmus, ragindama įvesti sankcijas Maskvai dėl „Rusijos agresijos į Gruziją“.

Drauge, Rusijos vertinimu, ryšius prekybos, ekonomikos ir investicijų srityse politinės konjunktūros veiksniai paveikė mažiausiai, juose net atsirado naujų poveikio formulių – Rusijos ir Didžiosios Britanijos dialogai ekonomikos ir finansų klausimais.

Rusijos prezidentui susitikimas su D.Cameronu bus ketvirtasis nuo tada, kai Britanijos premjeras pradėjo eiti savo pareigas 2010 metų gegužę. V.Putinas su dabartiniu Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovu bendraus pirmą kartą.

Galutinis susitarimas dėl Didžiosios Britanijos premjero vizito į Rusiją buvo pasiektas per jo susitikimą su prezidentu D.Medvedevu vykstant Didžiojo aštuoneto susitikimui gegužės pabaigoje Dovilyje. D.Cameronas tada patvirtino ketinimą atvažiuoti į Rusiją su didele grupe Didžiosios Britanijos verslininkų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min