TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiosios Britanijos vaizdingame Ežerų krašte policija gaudė siautėjantį žudiką (papildyta 20.00 val., VIDEO, nuotraukos)

Į praeivius šaudė D.Birdas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Į praeivius šaudė D.Birdas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Britų policija trečiadienį pranešė ieškanti ginkluoto užpuoliko, žudančio žmones šiaurinės Anglijos vaizdingojo Ežerų krašto miesteliuose. Vėliau rado jį nusišovusį.

Po pranešimų apie šaudymus Kambrijos pakrantės miesteliuose, tarp jų Vaitheivene, Siskeilyje ir Konistoune, vietos gyventojams nurodyta likti namuose.  

„Būta kelių mirties atvejų“, – sakė Kambrijos policijos atstovas spaudai.

Pasak policijos, ginkluoti pareigūnai mėgina sučiupti žudiką – 52 metų Derricką Birdą. Vaitheivene 9 val. 35 min. Grinvičo (12 val. 35 min. Lietuvos) laiku prasidėjusių žudynių motyvas neskelbiamas.

Kiek vėliau buvo gauta daugiau pranešimų apie šaudymus tame pačiame rajone. Paskutinį kartą D.Birdas buvo pastebėtas Ežerų krašto viduryje esančioje Kambrijoje.

„Gali būti, kad jis paliko automobilį ir toliau keliauja pėsčiomis“, – sakoma policijos pranešime.

„Ginkluoti policijos pareigūnai šiuo metu ieško būdų jį sulaikyti ir pataria vakarinių ir centrinių Ežerų krašto rajonų gyventojams likti namuose iki kiti pranešimo“, – teigiama jame.  

Papildyta 17.00 val. BBC informacija. Britų policija praneša, kad „nužudyti keli žmonės“. Taip pat pranešama, kad Kambrijos grafystėje, Boot rajone, rastas vyro kūnas, kurio bruožai labai primena šaudžiusį D.Birdą. 

Primename, kad dėl žudiko medžioklės buvo suburtos didžiulės pajėgos, jo buvo ieškoma ir su sraigtasparniais. 

Papildyta 17.15 val. Policijos atstovas informavo, kad šalia kūno rastas ir ginklas. Sky News praneša, kad oficialiai kūnas bus identifikuotas vėliau. Kol kas suskaičiuota, kad nuo žudiko žūvių krito keturi žmonės. Tačiau vietos žiniasklaida įvardija kitą skaičių – 10. Kol kas policija bando nustatyti tikslų šaudžiusio asmens judėjimo maršrutą. Kol kas žinoma tik tiek, kad žudikas buvo asmeniškai pažįstamas su vienu iš nužudytųjų.  

Papildyta 19.30 val. Didžiosios Britanijos vaizdingame Ežerų krašto rajone trečiadienį su ginklu siautėjęs, o vėliau pats nusižudęs taksistas nušovė keturis žmones ir dar 25 sužeidė.

Įvykio liudininkai pasakojo, kad ginkluotas vyriškis važinėdamas šaudė pro automobilio langą.

Aukų mirties faktą patvirtinęs Siskeilio daktaras Barrie Walkeris BBC sakė, kad visiems žuvusiems buvo šauta į veidą.

„Daily Mail“ nurodo, kad po vieną žmogų nušauta Vaitheivene ir Egremonte, dar du – Siskeilyje, o pats žudikas nusižudė netoli Buto. Taigi iš viso penki lavonai.

Vienas įvykio liudininkų laikraščiui „Whitehaven News“ pasakojo prie taksi stotelės miestelyje matęs vyriškį, kuris savo automobilyje turėjo šautuvą. Nuotraukose buvo matyti gatvėje gulintis audeklu uždengtas kūnas.

Vietos parlamentaras Jamie Reedas sakė, kad šis įvykis šokiravo įvairaus plauko turistų lankomo rajono gyventojus.

„Mūsų krašte tokių dalykų nevyksta, – sakė jis interviu BBC. – Turime vienus mažiausių, jeigu ne pačius mažiausius nusikalstamumo rodiklius šalyje.“

Griežtais ginklų kontrolės įstatymais garsėjančioje Didžiojoje Britanijoje panašūs nusikaltimai yra gana reti.

Škotijos Danbleino miestelyje 1996 metais ginkluotas užpuolikas nušovė 16 vaikų ir jų mokytoją, o 1987 metais Hangerfordo miestelyje, Anglijoje, ginkluotas maniakas nušovė 16 žmonių.

Taksi kompanijos „L&G Taxis“ vadovė Glenda Pears sakė, kad viena aukų – kompanijos vairuotojas ir buvęs D.Birdo draugas.

„Jie stovėdavo kartu taksi aikštelėje ir juokaudavo, – sakė ji. – Jis draugavo su visais ir stovėdamas juokaudavo Djuk Strite.“

Kompanijoje „L&G Taxis“ dirbanti Sue Matthews sakė, kad D.Berdas nepriklausė jokiai kompanijai, dirbo su licencija, buvo ramus ir gyveno vienas.

„Sakyčiau, kad jis buvo gana populiarus. Šen bei ten matydavau jį kokį kartą per savaitę. Jis buvo vadinamas Berdžiu, – sakė ji. – Negaliu patikėti, kad jis galėjo tai padaryti – jis buvo ramus vyrukas.“

Papildyta 20 val. Naujausiais duomenimis, iš viso nužudyta 12 žmonių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Nužudymas Policija

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min