Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Britanijos vyriausybė buvo klaidinama dėl Irako grėsmės, sako buvusi ministrė

Clare Short
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Clare Short
Šaltinis: BNS
0
A A

Buvusi Didžiosios Britanijos ministrų kabineto Clare Short, antradienį griežtai pasmerkė buvusio premjero Tony Blairo sprendimą pulti Iraką 2003 metais, taip pat sakė esanti įsitikinusi, kad tuometinis vyriausybės vyriausiasis patarėjas teisės klausimais suklaidino Kabinetą dėl tokio sprendimo teisėtumo.

Ilgametė T.Blairo kritikė, kuri jo vyriausybėje buvo tarptautinio vystymosi sekretorė, ginčijo buvusio premjero karo Irake pradžios aplinkybe tiriančiai komisijai praeitą savaitę duotus parodymus ir sakė, kad T.Blairas slėpė nuo ministrų savo planus.

Pasak C.Short, kuri balsavo už sprendimą pradėti karinę invaziją, tačiau netrukus po to pasitraukė iš T.Blairo vyriausybės, diskusijos šiais klausimais klausimu buvo ribojamos, taip pat buvo „blokuojami ryšiai“.

Praeitą penktadienį T.Blairas nuosekliai gynė savo sprendimą pradėti karą, sakydamas, kad tuometinio Irako diktatoriaus Saddamo Husseino režimas kėlė pavojų visam pasauliui, todėl jį buvo būtina nuginkluoti arba nuversti. Buvęs vyriausybės vadovas taip pat sakė tyrėjams, kad su svarbiausiais ministrų kabineto nariais dėl šių klausimų vyko „išsamios diskusijos“.

Tačiau C.Short pareiškė, jog ji nebuvo įtraukta į tas derybas ir kad T.Blairas nepageidavo kabineto diskusijų dėl Irako, nes bijojo, kad informacija apie planuojamą puolimą bus nutekint žiniasklaidai.  „Visa tai gaubė slapumas ir apgaulė“, – ji sakė sero Johno Chilcoto vadovaujamai komisijai, kuri aiškinasi Didžiosios Britanijos vaidmenį Irako kare ir vėlesniu laikotarpiu.

„Normalūs ryšiai buvo nutraukinėjami“, – sakė C.Short.  Politikė taip pat kritikavo buvusį generalinį prokurorą Peterį Goldsmithą, kurį ji kaltino neprasitarus ministrų kabineto nariams apie savo abejones dėl Irako karo teisėtumo. Pasak C.Short, britų URM teisininkai taip pat buvo įsitikinę, kad Jungtinėms Tautoms (JT) nepriėmus antrosios rezoliucijos, invazija į Iraką būtų neteisėta.

„Manau, jis suklaidino kabinetą – jis neabejotinai suklaidino mane, tačiau žmonės tai praleido, – pabrėžė ji. – Mane apstulbino jo patarimai.“  C.Short 2006 metais pasitraukė iš Leiboristų partijos parlamentinės frakcijos ir tapo nepriklausoma delegate, nes, pasak jos, T.Blairas dalyvavo apgaulingame sąmoksle dėl Irako karo. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos Irakas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min