Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Britų generolas seras Adrianas Bradshaw: „Putinas mano, kad jis laimėjo“

NATO generolas Adrianas Bradshaw
NATO generolas Adrianas Bradshaw
Šaltinis: 15min
0
A A

NATO negali tik viena veikdama atgrasyti Rusijos. Tam reikalinga didžioji strategija, kuri saugumą Europoje sietų ir su Europos Sąjunga, „The Financial Times“ teigė vienas aukščiausio rango Europos kariškių, britų generolas seras Adrianas Bradshaw.

Generolo A.Bradshaw teigimu, Rusija, kol jai vadovaus Vladimiras Putinas, ir toliau bus grėsmė. Jis pabrėžė, kad jei Vakarai nustotų nuosekliai veikti, tai būtų tikra katastrofa, atsakant į visas galios struktūras savo rankose sukaupusio priešo pavojų.

„Tai NATO atsakomybė. Ji turi būti ne tik karinės strategijos kūrėja, bet ir vykdytoja. Bet tam, kad aiškiai suprastume, kaip į karinę strategiją yra integruotos ir nacionalinės pajėgos, reikia, kad atsakomybės imtųsi ir nekarinės struktūros“, – teigė jis.

„Mums reikia judėti kryptimi, kurioje galėtume formuluoti, kalbant sena terminologija, didžiąją strategiją. Manau, kad tai neatsiejama nuo glaudesnių NATO ir ES ryšių“, – sakė generolas.

Sero A.Bradshaw teigimu, Vakarai susiduria su labai įvairialype Rusijos agresija: nuo provokatyvių manevrų prie Europos Sąjungos sienų iki skaitmeninės propagandos ir bandymų manipuliuoti per JAV rinkimus.

„Matant šio veikimo rezultatus ir Vakarų atsaką, ponas Putinas gali susidaryti įspūdį, kad viskas visai neblogai veikia“, – Rusijos lyderio nuojautą spėjo generolas.

Grėsmė tūno Balkanuose

Jis išskyrė Balkanų regioną kaip dar vieną probleminį tašką, kuriame reikalingas skubus bendras ES ir NATO veikimas. Juodkalnija jau viešai paskelbė, kad Rusijos žvalgyba bandė šioje šalyje organizuoti perversmą.

„Mes stebime, kas vyksta Balkanuose. Ir tai darome labai atsargiai“, – sakė seras A.Bradshaw. „Balkanai yra silpnoji vieta pietinėje Europos dalyje“, – pabrėžė jis.

Britų generolo manymu, vakariečiai per daug koncentruojasi galvodami tik apie islamo ekstremistų grėsmę ir nemato didelio pavojaus, kurį kelia dabartinis Rusijos režimas.

Sero A.Bradshaw teigimu, Vakarai susiduria su labai įvairialype Rusijos agresija.

„Rusijos grėsmę kelia oportunizmas, klaidos ir nelabai aiški mūsų atgrasymo politika. Mes slystame į konfliktą, kurio nenorime ir kuris gali kelti egzistencinę grėsmę“, – konstatavo seras A.Bradshaw.

Nori hibridinio atgrasymo priemonių

Pasak jo, po 2014 metų NATO išties ėmėsi efektyvesnių priemonių ir suaktyvino karinių pratybų, simuliacijų dažnį, tačiau Rusijos atgrasymui reikalinga hibridinio atgrasymo strategija, kuri negali remtis tik konvencinėmis priemonėmis.

NATO ir ES sutarė dėl bendro veikimo saugumo srityje. Tai įvyko per NATO vadovų susitikimą Varšuvoje, Lenkijoje. Tačiau kai kurios Sąjungos valstybės dėl įvairių formalumų įgyvendinimo ėmė blokuoti šį susitarimą.

Susitarimo įgyvendinimą itin stabdo NATO, bet ne ES narės Turkijos santykis su ES, bet ne NATO nariu Kipru.

Generolas seras A.Bradshaw NATO vyriausiojo sąjungininko vado pavaduotoju yra nuo 2014 metų. Jis pasitrauks balandžio mėnesį, užleisdamas savo poziciją generolui leitenantui Jamesui Everardui. NATO vyriausiojo sąjungininko vado poziciją tradiciškai užima amerikiečių karininkas, o jo pavaduotoju tampa britas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min