Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Britų karalienė savo dėmesiu sušildė žiemos šaltuke jos lūkuriavusią minią

Elizabeth II
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Elizabeth II
Šaltinis: BNS
0
A A

Valdymo 60-metį mininti karalienė Elizabeth II pirmadienį sniego nepabūgusius ir jos pasveikinti susirinkusius savo gerbėjus apdovanojo šypsena, keliais švelniais žodžiais ir mojavo jiems ranka.

Minint šią dieną, kai Elizabeth II po karaliaus George'o VI (Jurgio VI) staigios mirties 1952 metų vasario 6 dieną tapo monarche, karalienė paprastai vengdavo viešumos.

Tačiau šiemet, pradedant švęsti deimantinį jos valdymo jubiliejų, Elizabeth II nusprendė sudalyvauti keliuose nedideliuose renginiuose ir taip suteikė progą visuomenei prisiminti dieną, kai lygiai prieš šešis dešimtmečius ji tapo garsiausia pasaulio moterimi.

Karalienė apsilankė Rytų Anglijos miesto Kings Lino rotušėje, o vėliau viename vietos vaikų darželyje žiūrėjo spektaklį apie jos karaliavimo metus.

Nepaisant šaltuko ir kamerinio renginių pobūdžio Elizabeth parodė, kad vis dar moka užmegzti ryšį su susirinkusiaisiais.

„Atrodo, kad čia labai daug gėlių. Eisiu geriau jų pasiimti“, – pareiškė karalienė miesto merui, išeidama iš XV amžiuje statytos rotušės ir pasukdama prie minios savo pavaldinių, kurie ilgokai trypčiojo šaltyje, kol sulaukė progos triskart balsu pasveikinti savo didenybę.

Pirmiausia karalienė priėjo prie Adele Caulkett, kuri jai įteikė tulpių, levandų ir rožių puokštę.

„Negalėjau patikėti, kad ji artinasi tiesiog prie manęs“, – džiaugėsi 52-jų metų valstybės tarnautoja.

„Buvau tokia susikausčiusi, kad negalėjau fotografuoti“, – kalbėjo ji.

Elizabeth II buvo apsirengusi balsvai melsvu paltu ir prie jo derančia turkio spalvos skrybėle.

Iš lėto tarp užtvarų žengiančią karalienę lydėjo mandagūs plojimai. Maždaug šimtas išsirikiavusių žmonių laukė progos įteikti jai gėlių , atvirutę ar eilėraštį.

Karalienė  persimetė keliais žodžiais su pensininku Colinu Edwardsu, kuris, gindamasis nuo šalčio, dėvėjo raudoną kepurę su bumbulu.

Netoli Kings Lino gyvenanti Fiona Burridge ir jos 11-metis sūnus Matthew  atvyko specialiai dėl karalienės.

„Ji mus apdovanojo gražia šypsena. Buvo nuostabu ją pamatyti, – sakė moteris. – Jos pareigos labai sunkios, ir ji tikrai gerai jas atlieka.“

„Daugelis 85-erių sulaukusių žmonių sėdi su minkštomis šlepetėmis. Aš labai ja žaviuosi ir ją gerbiu“, – kalbėjo F.Burridge.

Kings Linas yra netoli Sandringamo, kur esančioje rezidencijoje jos karališkoji didenybė su princu Philipu praleido žiemos atostogas.

Būtent privačiame karališkosios šeimos Sandringamo dvare užgeso karalius George VI. Kai kurie vietos gyventojai dar dar gerai atsimena  tą dieną.

Kalbų specialistui Johnui Harris tuomet buvo devyneri.

„Buvo apsiniaukęs vasario rytas. Naujiena pasklido po žaidimų aikštelę, – pasakojo jis. – Nuotaika buvo labai slogi.“

Apžvelgdamas visą karalienės valdymo laikotarpį J.Harris sako, kad ji „išliko tokia pati nuostabi asmenybė“.

„Būdama čia ji yra paprasčiausia kaimynė ir neturi jokių pretenzijų, – sakė jis. – Sunku patikėti, kad, galbūt, ji yra garsiausias žmogus pasaulyje.“

Karalienė taip pat apsilankė netoliese, mažiau nei už mylios nuo Sandringamo esančios Dersingamo gyvenvietės vaikų darželyje, kur stebėjo vaikų vaidinimą. Kai kurių vaikų tėvai dirba jos dvare.

Spektaklis buvo rodomas ant nedidelės scenos, kurios fone buvo matyti daugybė per visą valdymo laikotarpį padarytų monarchės nuotraukų ir milžiniškas skaičius „60“.

„Būti karaliene nėra paprasta. Ne kas dieną švenčiamas deimantinis jubiliejus. Manau, kad ji gerai atlieka savo darbą“, – kalbėjo septynerių metų Amy Harmer, stovėdama prie darželio pastato ir mojuodama Anglijos vėliava.

„Mes jai pamojavome, o ji pamojavo mums atgal. Buvo šaunu“, – džiaugėsi 10-metė Amelia Dawes.

Atsisveikinusi su vaikais karalienė įsėdo į galinę automobilio sėdynę, užsiklojo kelius languotu vilnoniu užklotu ir automobilis pajudėjo į Sandringamo dvarą.

Karalienę vizito metu lydėjo jos atstovas Norfolko grafystėje Richardas Jewsonas.

„Toks poelgis yra gana būdingas karalienei, kad atlikusi oficialią pareigą (miesto rotušėje) ji nusprendė atvykti ir šiek tiek pabūti su vaikais, – sakė pareigūnas. – Esu įsitikinęs, kad jai ši diena patiko. Iš jos veido išraiškos matyti, jog ji mėgavosi kiekviena minute.“

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Žiema Elizabeth II
Parašykite atsiliepimą apie 15min