Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Britų lordo siūlymas, kaip spręsti terorizmo problemą – neutroninės bombos

Pakistanas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Pakistanas
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvęs Didžiosios Britanijos leiboristų partijos gynybos ministras lordas Johnas Gilbertas siūlo numesti neutroninę bombą Pakistano ir Afganistano pasienyje. Taip, jo nuomone, būtų sukurtas neperžiangiamas barjeras tarp dviejų valstybių, kuris padėtų kovoti su terorizmu, rašo „The Huffington Post“.

Praėjusią savaitę kalbėdamas Lordų rūmuose jis pareiškė, kad Didžioji Britanija galėtų panaudoti savo radioaktyvius ginklus tam, kad sukurtų „sanitarinę užkardą tose vietose, kur žmonės kelia problemas“.

„Jūs galite sakyti, kad tai nėra praktiška, tačiau Afganistano ir Pakistano pasienyje esančiuose kalnuose negyvena niekas, išskyrus kelias ožkas ir saujelę juos ganančių žmonių“, – kalbėjo politikas.

Neutroninė bomba – tai termobranduolinis ginklas, sukurtas tam, kad būtų sunaikinti žmonės, tačiau pastatai liktų nesugriauti.

Pasak jo, tiems žmonėms pranešus, kad karinės galvutės atskries į jų gyvenamą vietą, jie patys išsikraustytų.

„Taip būtų labai stipriai sumažinta problema – į ją nebūtų patenkama nei iš vienos, nei iš kitos pusės“, – aiškino J.Gilbertas, pridurdamas, kad niekas nekalba apie tokį problemos sprendimo būdą, tačiau be reikalo.

Neutroninė bomba – tai termobranduolinis ginklas, sukurtas tam, kad būtų sunaikinti žmonės, tačiau pastatai liktų nesugriauti.

Vyriausybei atstovaujantis lordas Wallace'as atkirto, kad koalicija nesutinka su tokiu požiūriu.

J.Gilbertas Tony Blairo vyriausybėje praėjusio amžiaus paskutiniajame dešimtmetyje buvo gynybos ministras bei Žvalgybos ir saugumo komiteto narys. Būdamas parlamento nariu jis yra viešai pasisakęs prieš pasaulį be branduolinių ginklų.

„Aš be galo džiaugiuosi, kad branduoliniai ginklai buvo išrasti, ir aš be galo džiaugiuosi, kad su mūsų pagalba tai padarė amerikiečiai“, – tuomet kalbėjo jis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min