Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 26d. 20:09

Britų policija pareiškė kaltinimus 25-erių sunkvežimio, kuriame rasti 39 lavonai, vairuotojui

Vilkikas, kuriame aptikti 39 lavonai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vilkikas, kuriame aptikti 39 lavonai

Didžiosios Britanijos policija, atliekanti tyrimą dėl trečiadienį sunkvežimyje rastų 39 negyvų žmonių, šeštadienį pareiškė kaltinimus jo vairuotojui, praneša CNN.

Maurice'as Robinsonas (25 m.) iš Šiaurės Airijos buvo suimtas netrukus po to, kai pramonės parke į rytus nuo Londono esančiame Greise trečiadienį puspriekabėje refrižeratoriuje buvo rasti 39 lavonai – aštuonios moterys ir 31 vyras.

Pirmadienį M.Robinsonas pasirodys Čelmsfordo magistratų teisme, jam pateikti 39 kaltinimai dėl netyčinio nužudymo, taip pat kaltinimai dėl sąmokslo vykdyti prekybą žmonėmis, sąmokslo prisidėti prie nelegalios migracijos ir pinigų plovimo, nurodė Esekso policija.

Vairuotojas buvo suimtas Dubline šeštadienį.

Kaip jau pranešta anksčiau, buvo sulaikyti ir dar trys asmenys.

38 metų vyras ir tokio paties amžiaus moteris iš Voringtono Anglijos šiaurės vakaruose „areštuoti įtarus sąmokslu nelegaliai vežti žmones ir dėl 39 įtarimų nužudžius dėl neatsargumo“, nurodė policija.

Kiek vėliau paskelbta, kad Londono Stanstedo oro uoste areštuotas 48 metų vyras iš Šiaurės Airijos, įtariamas sąmokslu nelegaliai vežti žmones ir nužudymu dėl neatsargumo.

Šis siaubingas atvejis šokiravo Britaniją ir atkreipė dėmesį į žmonių kontrabandos pavojus.

Policija iš pradžių manė, jog aukos, kurios, kaip manoma, atvyko keltu iš Belgijos Zebriugės uosto, buvo kinai. Tačiau vėliau ši informacija buvo paneigta, ir dabar manoma, kad daugumą aukų sudarė vietnamiečiai.

„Mirštu, nes negaliu kvėpuoti“

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Įvykio vietoje
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Įvykio vietoje

Vienas vietnamietis naujienų agentūrai AFP sakė manantis, kad tarp žuvusiųjų yra jo 26 metų sesuo Pham Thi Tra My, kuri prieš savo mirtį motinai atsiuntė širdį draskančią žinutę.

Ji spalio 3 dieną iš Vietnamo išvyko į Jungtinę Karalystę. Jos brolis Pham Manh Cuongas sakė, kad jų motina vos kelios valandos prieš tai, kai Britanijoje buvo rastas minimas sunkvežimis su lavonais, gavo jos SMS žinutę: „Atsiprašau, Mama. Mano kelias į užsienį nebuvo sėkmingas. Mama, aš taip tave myliu! Mirštu, nes negaliu kvėpuoti.“

Tai didžiausias nužudymų tyrimas Britanijoje nuo 2005 metų mirtininkų sprogdinimų Londone.

„Magnetas nelegalams“

Šeštadienį daugiau vietnamiečių šeimų kreipėsi į pareigūnus teigdamos, kad jų giminaičių gali būti tarp 39 sunkvežimyje rastų lavonų.

JK vietnamiečių bendruomenės organizacijos „VietHome“ atstovas sakė, kad organizacija policijai nusiuntė beveik 20 dingusių žmonių nuotraukas.

Policija nurodė, kad vilkikas į šalį atplaukė keltu iš Belgijos uostamiesčio Zebriugės. Jis buvo atplukdytas į Perflito uostą netoli nuo Greiso, Temzės žiotyse. Ši kelionė trunka 9–12 valandų.

Pasak pareigūnų, keltas į uostą atplaukė 0 val. 30 min. vietos (1 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

1 val. 40 min. vietos laiku prie sunkvežimio Greise iškviesta greitoji pagalba išsiuntė pranešimą policijai.

Neaišku, kada aukos sulipo į puspriekabę.

Belgijos tyrėjai aiškinasi, iš kur puspriekabė atkeliavo į Zebriugę.

Žmonės, gyvenantys netoli Perflito uosto pasakojo, kad nelegalūs imigrantai jiems yra įprastas reginys.

„Tai magnetas nelegalams, – sakė 61 metų Janet Lilley. – Žmonės išeina iš dokų, sulipa į mikroautobusus ir viskas, jie nuvažiuoja.“

45 metų Lee Tubby, gyvenantis priešais uostą, sakė matęs žmonių, „lipančių pro sunkvežimių viršų ar galą“.

„Buvo žmonių, kurie išėję iš uosto beldė į duris prašydami batų, vandens“, – pridūrė jis.

Vietnamo ambasadorius Tran Ngoc Anas šeštadienį apsilankė policijoje ir taip pat telefonu kalbėjosi su Britanijos vidaus reikalų ministre Priti Patel, nurodė ambasada.

Savo ruožtu kelios šeimos agentūrai AFP šeštadienį sakė, kad jų artimieji dingo pakeliui į Britaniją, kuri yra pagrindinis migrantų tikslas siekiant gero gyvenimo užsienyje.

Visos šios šeimos gyvena skurdžiuose ir atokiuose rajonuose centrinėje Vietnamo dalyje. Daug šalies gyventojų nelegaliai keliauja per Rusiją ar Kiniją ir dažnai įsiskolina dešimtis tūkstančių JAV dolerių kontrabandininkams ir už padirbtus dokumentus.

Britanijos policija ragina vietnamiečių bendruomenės narius šalyje atsiliepti, jeigu dingo jų artimasis. Pareigūnai žada nesiimti jokių veiksmų prieš nelegaliai šalyje esančius žmones, jeigu tokie atsilieps dėl artimojo.

Šiuo metu pareigūnai siekia surinkti pirštų antspaudus ir DNR mėginius, kad būtų galima nustatyti mirusių žmonių tapatybes. Tačiau manoma, kad šis procesas užtruks ilgai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu
15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min