Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 20d. 15:59

Britų premjeras Davidas Cameronas teisina į žiniasklaidos šnipinėjimo skandalą įklimpusį buvusį savo padėjėją

Davidas Cameronas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Davidas Cameronas

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas teisino savo buvusį padėjėją Andy Coulsoną, įklimpusį į skandalą dėl žiniasklaidos vykdyto telefoninio šnipinėjimo, argumentuodamas, jog žmonės neturi būti laikomi kaltais, kol jų kaltė neįrodyta.

Kreipdamasis į parlamentarus premjeras pridūrė, jog jis šią problemą vertintų kitaip, jeigu A.Coulsonas būtų melavęs apie neteisėtus bulvarinio laikraščio „News of the World“, priklausiusio tarptautinio žiniasklaidos magnato Ruperto Murdocho imperijai, veiksmus.

A.Coulsonas yra vienas iš dešimties asmenų, suimtų dėl įtariamo telefoninio šnipinėjimo ir policijos papirkinėjimo.

D.Cameronas sakė, jog šis skandalas kelia klausimų dėl Londono policijos etikos ir vertybių. Jis trečiadienį tvirtino įstatymų leidėjams, kad aiškinsis galimybes iš naujo suformuoti Didžiosios Britanijos policijos vadovybę, taip pat inicijuos tyrimą dėl ryšių tarp žiniasklaidos, policijos ir politikų.

Premjeras neigė, kad kas nors iš jo darbuotojų mėgino spausti policiją, kad nebūtų atnaujintas tyrimas dėl „News of the World“ vykdyto šnipinėjimo.

„Amžių gyveni – amžių mokaisi, ir patikėkit – aš pasimokiau, – tvirtino D.Cameronas. – Didžiausia mano atsakomybė – išsrėbti šią košę.“

Šie D.Camerono komentarai nuskambėjo kitą dieną po to, kai R.Murdochas teigė asmeniškai nesantis atsakingas dėl skandalo, kilusio dėl „News of the World“, kurį verslininkas anksčiau šį mėnesį nusprendė uždaryti.

Premjeras sutrumpino savo kelionę po Afrikos šalis ir grįžo į Didžiąją Britaniją antradienio vakarą, kad galėtų stoti prieš Bendruomenių Rūmų narius. Pastarieji vienai dienai atidėjo savo vasaros atostogas, kad galėtų surengti debatus dėl problemų, surišusių į vieną mazgą policiją, politikus ir R.Murdocho pasaulinę žiniasklaidos imperiją „News Corp.“

Įstatymų leidėjai spaudė D.Cameroną atsakyti, kodėl jis nusisamdė A.Coulsoną, nors buvo perspėtas dėl jo veiklos, taip pat kiek premjeras žinojo apie tyrimą dėl telefoninio šnipinėjimo.

Kaip pranešama, D.Cameronas per kiek trumpesnį nei metų laikotarpį su „News Corp.“ vadovais buvo susitikęs daugiau nei 20 kartų.

Didžiosios Britanijos Konservatorių partija antradienį nurodė sužinojusi, kad kitas neseniai dėl šio skandalo suimtas įtariamasis – buvęs „News of the World“ vyriausiasis redaktorius Neilas Wallisas – galėjo patarinėti A.Coulsonui prieš pernai vykusius visuotinius rinkimus, atvedusius į valdžią D.Cameroną. Tačiau partija nurodė, kad N.Wallisui už šias konsultacijas nebuvo mokama.

Tuo tarpu vienas Bendruomenių Rūmų komitetas trečiadienį pasmerkė „News Corp.“ laikraščių leidybos padalinį Didžiojoje Britanijoje „News International“ ir Londono policiją dėl jų veiksmų per šį skandalą.

„Mes smerkiame „News International" atsaką į pirminį tyrimą. Beveik neįmanoma išvengti išvados..., kad jie sąmoningai stengėsi užkirsti kelią baudžiamajam tyrimui“, – pareiškė Vidaus reikalų komitetas, taip pat kritikavęs buvusius ir tebedirbančius sostinės policijos pareigūnus dėl jų 2009 metais priimto sprendimo neatnaujinti tyrimo dėl laikraščio vykdyto šnipinėjimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min