Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 5d. 14:34

Britų žvalgybos vadovui – nemalonumai dėl „Facebook“

MI6 vadovas S.Sawersas.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / MI6 vadovas S.Sawersas.

Prieš porą savaičių paskirtam britų žvalgybos MI6 vadovui Johnui Sawersui gresia netekti posto po to, kai jo žmona Shelley Sawers asmeniniame tinklalapio Facebook.com profilyje atskleidė galimai jautrią asmeninę informaciją.

Moteris savo profilyje patalpino asmenines nuotraukas, taip pat nurodė gyvenamosios vietos adresą, taip pat savo trijų vaikų bei J.Sawerso tėvų adresus. S.Sawers draugai galėjo matyti, kad ji draugauja su aktorėmis Moir Leslie ir Alister Cameron.

S.Sawers nenaudojo jokios profilio apsaugos, taigi jį galėjo peržiūrėti bet kas iš 200 mln. „Facebook“ vartotojų, taip pat jie galėjo matyti moters asmeninius įrašus.

„The Mail on Sunday“ susisiekus su atsakingais pareigūnais ir pasiteiravus, ar tokia viešai prieinama informacija nekelia pavojaus šeimos saugumui, profilis buvo pašalintas.

Facebook.com nuotr./S.Sawers profilis Facebook.
S.Sawers profilis Facebook.

Konservatorius parlamentaras Patrickas Merceris, vadovaujantis už kovą su terorizmu atsakingam pakomitečiui parlamente, teigė, kad atskleisdamas tokią jautrią informaciją J.Sawersas kelia pavojų sau ir savo šeimai. Esą tokias jautrias pareigas užimantis žmogus gali būti šantažuojamas, o ši informacija tik padėtų teroristams.

Aukštas pareigas užimantys politikai teigia, kad tokia saugumo spraga kelia abejonių dėl to, ar J.Sawersas gali toliau eiti slaptosios žvalgybos vadovo pareigas. Didžiosios Britanijos Liberaldemokratų atstovas užsienio reikalams Edward Davy paragino premjerą Gordoną Browną atlikti tyrimą. „Politikų ir vyriausybės atvirumas visuomenei yra sveikintinas, tačiau toks atvirumas gali būti pavojingas“, – sakė E.Davy.

Tačiau užsienio reikalų sekretorius Davidas Milibandas atmetė tokius kaltinimus. Anot jo, tai, kad J.Sawersas atostogų metų mūvėjo šlepetes „nėra valstybės paslaptis“.

„Dėl Dievo meilės, suaukime. MI6 vadovu jis paskirtas prieš 10 dienų. Jis puikus profesionalas, ir jis pasiryžęs atiduoti visas jėgas organizacijai, kuri yra tokia svarbi šiai šaliai“, – sakė D.Milibandas.
 

Temos: 2 Žvalgyba Facebook

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:12
01:07
01:46

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min