Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Briuselyje įspūdingai paminėtas Baltijos kelias ir atidengtas jo maketas (nuotraukos)

Briuselyje įspūdingai paminėtas Baltijos kelias.
Girmos Anuškevičiūtės nuotr. / Briuselyje įspūdingai paminėtas Baltijos kelias.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį Briuselio „Mažosios Europos“ parke iškilmingai atidengtas „Baltijos kelio“ maketas. Du šimtai mažyčių rankomis susikibusių figūrėlių sujungė Vilniaus, Rygos ir Talino įžymybių maketus, o 600 parko lankytojų – daugiausia lietuvių, latvių ir estų – susikibo rankomis, mojuodami Baltijos valstybių vėliavomis ir dainuodami „Bunda jau Baltija“.

Gausiai susirinkę Belgijos lietuviai užpildė parką trispalvėmis ir kita tautine simbolika, o virš jo Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavų spalvomis nušvito fejerverkai. Baltijos šalių vėliavos tądien plevėsavo ir virš garsiojo Briuselio simbolio – „Atomiumo“.

„Širdis virpa prisiminus...“ – teigė viena iš renginio dalyvių, ponia Nijolė Štarienė, prieš dvidešimt metų stovėjusi „Baltijos kelyje“, o dabar jau keletą metų dirbanti ES Taryboje Briuselyje. Ji labai džiaugėsi, kad laisvė, už kurią tuomet kovojome, tapo realybe, pakeitusia visos Lietuvos ir jos pačios gyvenimą.

„Tai pirmasis kartas, kuomet atidengiame idėjos, o ne pastato ar monumento maketą“, – renginyje kalbėjo „Mažosios Europos“ parko direktorius Thierry Meeus. Pasak jo, naujasis maketas Briuselyje primins visiems parko lankytojams, kokios svarbios vertybės yra laisvė ir demokratija, kurias padeda užtikrinti Europos Sąjunga.

„Baltijos kelio“ maketas, pagamintas Talino lėlių teatro meistrų, eksponuojamas Talino, Rygos ir Vilniaus savivaldybių lėšomis, o pirmieji idėją pasiūlė Estijos atstovai. Buvęs Estijos liaudies fronto lyderis, dabartinis Talino meras Edgar Savisaar minėjime apgailestavo, kad šiandien Baltijos šalys bendradarbiauja mažiau negu prieš dvidešimt metų.

Tarp minėjimo dalyvių buvo ir Europos Komisijos narys Algirdas Šemeta, Seimo narys Julius Sabatauskas, Rygos savivaldybės atstovas Dainis Turlais bei Vilniaus savivaldybės tarybos narė Violeta Podolskaitė. Renginyje dainavo chorai iš Estijos ir Latvijos, taip pat žinoma Lietuvos folkloro dainininkė Loreta Sungailienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min