Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teroristų Kouachi kaimynė: „Į jų namus įsilaužęs mano vyras rado ginklų arsenalą“

Chérifas ir Saidas Kouachi
Prancūzijos policijos nuotr. / Chérifas ir Saidas Kouachi
Šaltinis: 15min
0
A A

Portalas „The Globe and Mail“ publikuoja pasakojimą apie tai, ką apie brolius Saidą ir Chérifą Kouachi žinojo jų kaimynystėje gyvenę prancūzai. Per specialiąją operaciją penktadienį nukauti broliai Saidas ir Chérifas turėjo Prancūzijos pilietybę, gyveno Paryžiaus priemiestyje. Jie abu praėjusią vasarą grįžo iš Sirijos. Dabar jau neabejojama, kad būtent jie trečiadienį įsiveržė į Prancūzijos satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakciją ir surengė žudynes.

Kai broliai Saidas ir Chérifas Kouachi ateidavo melstis į artimiausią vietinę mečetę šiauriniame Paryžiaus priemiestyje, jiedu būdavo labai tylūs, santūrūs, beveik nieko nekalbėdavo. Išskyrus tą atvejį, kai šios mečetės imamas savo penktadienio pamokslo metu paragino tikinčiuosius balsuoti ateinančiuose rinkimuose.

„Vyresnysis brolis Saidas susiginčijo su imamu ir išėjo. Jis sakė, kad ne imamo darbas agituoti musulmonus balsuoti“, – prisiminė „Grand“ mečetę valdančios bendrijos vadovas Benas Ali.

„Mes gerbiame jo nuomonę, ir jis tiesiog išėjo“, – apie S.Kouachi pridūrė B.Ali.

Savo ruožtu žmonės, kurių kaimynystėje buvo įsikūrę šie broliai, apie Saidą ir Chérifą papasakojo ir kitokių dalykų.

Viena moteris atviravo, kad jos sutuoktiniui brolių (kurie kartais valandų valandas savo namuose garsiai skaitydavo Koraną) elgesys kėlė didelį susirūpinimą. Prancūzė prasitarė, kad maždaug prieš du mėnesius jos vyras pasikvietė į pagalbą draugą, su kuriuo įsilaužė į brolių būstą, kai Saidas ir Chérifas buvo išėję nusipirkti daržovių.

„Jie ten rado ginklų arsenalą“, – tikino kaimynė.

Pasak moters, netikėtai grįžę broliai jos vyrą su bendražygiu pričiupo. Būsto šeimininkai prigrasino įsibrovėliams, kad niekam nedrįstų prasitarti apie tai, ką pamatė.

Šį penktadienio vakarą broliai Kouachi nukauti per specialiąją operaciją. Policijai šturmavus pastatus, kuriuose įkaitus buvo paėmę ir užsibarikadavę Saidas ir Chérifas Kouachi bei jų draugas Amedy Coulibaly, abu broliai buvo nušauti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min