Anot Centrinės Europos universitete studijuojančios lietuvės, Dunojus tik trečiadienį pradeda išeiti iš krantų. Bet žemai esanti garsioji Margaritos sala jau uždaryta. Spauda įspėja laukti didžiausio potvynio per pastaruosius 50 metų.
„Keista padėtis – atrodo, lyg potvynis ateina iš kažkur kitur. Čia nelyja arba lyja nedaug. Pavyzdžiui, vakar švietė saulė, o upė kilo. Atrodo labai siurrealistiškai“, – trečiadienį pasakojo V.M.Pakalkaitė.
Portalo 15min.lt pašnekovė teigė girdėjusi, kad piko reikėtų laukti savaitgalį. Bet premjeras Viktoras Orbanas dėl stipriai pakilusio Dunojaus antradienį jau paskelbė nepaprastąją padėtį. Spaudos konferencijoje jis minėjo iš Austrijos gautus duomenis, kad laukiama rekordinio upės vandens lygio. „Yra realių šansų, kad galėsime sulaikyti upę“, – premjerą citavo portalas sofiaglobe.com.
Gynybos ministerijos teigimu, potvyniui sulaikyti jau mobilizuota per 1 tūkst. karių, dar 7 tūkst. pasiruošę prie jų prisijungti. Budapešte gyvenantys užsieniečiai taip pat pradėjo kurti savanorių grupes, kad galėtų suteikti pagalbą, jei kam nors jos prireiks.
Anot V.M.Pakalkaitės, panikos mieste kol kas nejusti, tik antradienį visi pradėjo kalbėti apie kylantį vandenį. Beje, universitetas paprastai informuoja apie demonstracijas ir panašius įvykius, bet informacijos apie situaciją dėl kylančio Dunojaus kol kas neskelbia.
„Reikės dėl viso pikto nusipirkti vandens“, – planavo pašnekovė, reaguodama žinias apie nepaprastąją padėtį ir į informaciją, esą Prahoje galėjo būti išmatomis užterštas geriamas vanduo.
V.M.Pakalkaitė taip pat atkreipė dėmesį, kad pastaruoju metu, nepaisant krizės, buvo renovuojami prieš gerą šimtmetį pastatyti parlamento rūmai. Pakilęs Dunojus esą gali visą darbą paversti perniek.
Gali būti užlieta ir viena metro linija, vienoje vietoje kertanti Dunojų. „Jei vanduo pasieks įėjimą į stotį, užpils. O viena stotis Pešte yra visai šalia parlamento, už kokių 100 metrų“, – nuogąstavo lietuvė.
Šiame puslapyje skelbiama nuolat atnaujinama informacija apie situaciją Vengrijoje.
























