Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 12d. 08:34

Bulgarija prarado pasitikėjimą

Bulgarija sugebėjo panaudoti vos 1 proc. Europos Sąjungos jai skirtos paramos.

Europos Sąjunga (ES) 2007-2013 metų biudžete vienai naujausių savo narių numatė skirti solidžią sumą - 7 mlrd. eurų. Šios lėšos turėjo būti panaudotos septynioms programoms įgyvendinti. Tačiau šiais metais ES lėšas Bulgarija naudojo neefektyviai. Dar blogiau - kilo pavojus, kad šiai valstybei, vos prieš 32 mėnesius tapusiai ES nare, gali tekti grąžinti ir tą nedidelę panaudotą sumą.

Europos Komisija (EK) teigia, kad Bulgarija neparengė jokios patikimos programos ES skirtai paramai panaudoti. Šių metų pradžioje Komisija atmetė Bulgarijos pateiktą raportą, kaip ji ketina panaudoti jai skiriamas lėšas. Buvo numatyta, kad parama bus skiriama keliems projektams įgyvendinti, tačiau nebuvo užtikrinta pinigų panaudojimo kontrolė. Todėl liko nepatvirtintas tokių svarbių Bulgarijai projektų kaip "Aplinkosauga" ir "Regiono plėtra" finansavimas. Rugsėjo pradžioje Bulgarija privalo pateikti naujus projektus, kaip ji ketina panaudoti ES skiriamas lėšas.

ES biužete Bulgarijai numatyta parama septyniems projektams įgyvendinti. Tam skirta 7,02 mlrd. eurų. Iš savo biudžeto Bulgarija toms pačioms programoms dar privalo pridėti 1,345 mlrd. eurų. EK avansu jau pervedė 635 mln. eurų, arba beveik 10 proc. numatytos sumos. Tačiau iki birželio 30 dienos įgyvendindama parengtus projektus Bulgarija sugebėjo panaudoti tik 1 proc. ES skirtų pinigų ir 12 mln. eurų iš savo pačios biudžeto.

Taip paaiškėjo, kad ES lėšų panaudojimas Bulgarijai tapo neįveikiama kliūtimi. Liepos mėnesį EK įšaldė pusę milijardo eurų, nes Bulgarija nesugebėjo suvaldyti korupcijos ir dalis ES skirtų pinigų buvo panaudota ne pagal pakirtį.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min