Dabar populiaru
Publikuota 2022 08 01, 15:34

Bulgarija spalio 2-ąją surengs pirmalaikius rinkimus

Bulgarija, kur buvo nuversta koalicija, bandžiusi kovoti su šalyje giliai įsišaknijusia korupcija, pirmadienį paskelbė, kad spalio 2 dieną įvyks pirmalaikiai visuotiniai rinkimai.
Varna, Bulgarija
Varna, Bulgarija / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Rinkimai Bulgarija

Prezidentas Rumenas Radevas nuo antradienio paleidžia parlamentą ir paskyrė naujų rinkimų – jau ketvirtų per pusantrų metų – datą.

Reformų šalininkų koalicija neturtingiausią Europos Sąjungos narę valdė tik kiek daugiau nei pusmetį.

„Valstybės vadovas numato nacionalinės asamblėjos rinkimus spalio 2 dieną“, – sakoma jo biuro pranešime.

R.Radevas paskyrė laikinąją vyriausybę, jai vadovauja prezidento patarėjas demografijos ir socialinės politikos klausimais Galabas Donevas.

Sprendimas priimtas partijoms nesutarus dėl naujos koalicijos po sunkiai suformuotos premjero Kirilo Petkovo keturių partijų vyriausybės nuvertimo birželį.

K.Petkovas savo vyriausybės devizu buvo pasirinkęs kovą su korupcija, bet jo reformų siekiai žlugo pasitraukus mažai partijai ITN, užtikrindavusiai jam trapią daugumą 240 vietų parlamente.

Tuomet opozicija pirmu sėkmingu per Bulgarijos demokratijos istoriją balsavimu dėl nepasitikėjimo nuvertė K.Petkovo vyriausybę.

Analitikų nuomone, po pirmalaikių rinkimų parlamentas tikriausiai vėl bus labai susiskaldęs, bet sustiprės prorusiškų partijų pozicijos, todėl gali būti dar sunkiau suformuoti valdančiąją koaliciją.

Trys neseniai atliktos apklausos rodė, kad 4 proc. balsų slenkstį į parlamentą gali peržengti septynios partijos.

Bulgarija yra parlamentinė respublika, jos ketveriems metams renkamas parlamentas balsavimu išrenka vyriausybę.

Nesant funkcionuojančio parlamento, neįmanoma priimti įstatymų, todėl gali dar labiau padidėti šalies ekonominės bėdos. Bulgarija išgyvena didelę infliaciją, šalyje nerimaujama dėl gamtinių dujų, Rusijai nutraukus jų tiekimą netrukus po invazijos į Ukrainą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min