Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 6d. 18:52

Bulgarijoje ruošiamasi nepaprastajai padėčiai

„Gazprom“ kreipėsi į Stokholmo arbitražą.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Bulgarija nebegauna rusiškų dujų.
Bulgarijos energetikos ministras Ksabas Molnaras paskelbė, kad šalis nebegauna rusiškų dujų. Kai kurių šaltinių teigimu, šalies valdžia jau svarsto galimybę įjungti prieš trejus metus uždarytus branduolinius reaktorius, kurie buvo pripažinti nesaugūs, kad turėtų energetinių išteklių.

Iki šios dienos vakaro buvo skelbiama, kad Bulgariją pasiekė tik apie 20 procentų sutartų rusiškų dujų. „Visą dieną tiekimas silpo, ir pavakare jis buvo visiškai nutrauktas“, – pareiškė ministras.

Jis taip pat sakė, kad jau įspėjo Serbiją ir Bosniją, kad dujų tiekimas per Bulgariją neįmanomas.

Rusijos milžinės koncerno „Gazprom“ skaičiavimais, Europos vartotojai nuo sausio 1 iki 4 d. dėl Ukrainos apribojimų rusiškų dujų tranzitui jau negavo 65,3 milijonų kubų dujų.

Rusija pareikalavo, kad šį dujų kiekį Europai kompensuotų pati Ukraina iš savo rezervų. Beje, Ukraina pati negauna rusiškų dujų. Teigiama, kad už didžiulę 2 milijardų JAV dolerių skolą.

Antradienį rusiškos dujos tranzitu per Ukrainą nepasiekė  Makedonijos, Bulgarijos, Turkijos, Kroatijos ir Graikijos. Tuo po to Turkija pranešė, kad Rusija padidino dujų kiekį, perduodamą per kitą magistralę, išvengiant Ukrainos.

Kol kas rusiškas dujas, nors ir itin sumažintais kiekiais, dar gauna Čekija, Lenkija, Serbija. Austrija tegavo 10 proc. sutarto kiekio, todėl naudoja rezervus.

Itin sudėtinga padėtis Slovakijoje, kuri iš Rusijos gaudavo 98 proc. visų jai reikalingų dujų ir naftos. Šios šalies vadovai pasirengę įvesti nepaprastąją padėtį – šalies tegavo 28 proc. reikalingų dujų.

15min.lt primena, kad Ukraina pirmadienį paskelbė, kad nutrauks rusiškų dujų tranzitą savo magistralėmis. Jų netenkina nei didžiulė rusų dujų kainą, kurią turėtų  mokėti „Gazprom“, nei mažas tranzito mokestis, kurį moka rusai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min