Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvusiems Kosovo karo vadams bus pateikti kaltinimai nusikaltimais žmoniškumui

Kosovo albanų palaikų, žuvusių per karą, laidotuvės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kosovo albanų palaikų, žuvusių per karą, laidotuvės
Šaltinis: BNS
0
A A

Kosove praeito amžiaus dešimtajame dešimtmetyje veikusios partizanų armijos vadai bus apkaltinti nusikaltimais žmoniškumui, tokiais kaip nužudymai, neteisėta prekyba žmonių organais ir kitokių formų smurtas, antradienį pranešė vienas Europos Sąjungos (ES) prokuroras.

JAV diplomatas ir prokuroras Clintas Williamsonas, vadovaujantis dvejus metus trukusiam ES tyrimui dėl įvykių po 1998–1999 metų Kosovo karo, sakė, kad šiuo metu esama ženklų, jog „vienas kaltinamasis aktas bus taikomas grupei asmenų“.

Tačiau prieš patraukiant atsakomybėn įtariamus nusikaltėlius, Kosovas ir ES turi susitarti dėl specialaus tribunolo, kuris nagrinės šias bylas. Tikimasi, kad šis procesas bus užbaigtas iki ateinančių metų pradžios.

C.Williamsonas, kurio mandatas eiti ES tyrimo vyriausiojo prokuroro pareigas baigsis ateinantį mėnesį, atsisakė įvardyti asmenis, siejamus su etninių serbų, romų ir Kosovo albanų, laikytų politiniais oponentais, „persekiojimo kampanija“, taip pat nenurodė jų skaičiaus.

Išklausius šimtų liudininkų parodymų ir perskaičius tūkstančius puslapių dokumentų apie įvykius prieš 15 metų, „manome, kad Specialioji tiriančioji darbo grupė (STIF) galės pateikti kaltinamąjį aktą prieš kai kuriuos Kosovo išvadavimo armijos aukštus pareigūnus“, nurodė C.Williamsonas.

„Esama įtikinamų ženklų, kad ta praktika buvo vykdoma labai ribotu mastu ir kad nedaug asmenų buvo nužudyta, siekiant išimti ir parduoti jų organus“, – C.Williamsonas sakė per spaudos konferenciją.

STIF buvo įkurtas 2011 metais, o jo būstinė įsikūrė saugioje vietoje Briuselyje, siekiant apsaugoti jo narius nuo bauginimų po sukrečiančios 2010 metais paskelbtos ataskaitos, kurioje buvo teigiama, kad aukšti KLA vadai, įskaitant dabartinį Kosovo premjerą Hashimą Thaci, pardavinėjo juodojoje rinkoje nužudytų serbų ir kitų karo belaisvių organus.

„Esama įtikinamų ženklų, kad ta praktika buvo vykdoma labai ribotu mastu ir kad nedaug asmenų buvo nužudyta, siekiant išimti ir parduoti jų organus“, – C.Williamsonas sakė per spaudos konferenciją.

Tvirtai neigdamas Balkanų žiniasklaidos pranešimus, kad šimtai dingusiais tebelaikomų žmonių buvo nužudyti dėl organų, prokuroras nurodė, kad tokios šiurpios kontrabandos aukų tebuvo apie dešimt.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min