TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis: „V.Putinas žemindavo G.Schröderį“

Vladimiras Putinas ir Gerhardas Schröderis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas ir Gerhardas Schröderis
Šaltinis: 15min
0
A A

Michailas Saakašvilis žinomo Rusijos ir Ukrainos žurnalisto Saviko Šusterio laidoje „Shuster LIVE“ penktadienį papasakojo, kaip Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Nepriklausomų valstybių sandraugos (NVS) šalių vadovų akivaizdoje žemindavo Vokietijos kanclerį Gerhardą Schröderį.

„Geša“ buvo kviečiamas papilstyti vyno, o vėliau jam buvo liepiama išeiti. Pasak tokiuose priėmimuose dalyvavusio M.Saakašvilio, Vokietijos kancleris atliko povo vaidmenį svečiams linksminti ir turėjo parodyti, kaip lengvai V.Putinas perka Vakarų lyderius.

Neįvertino Ukrainos dydžio

„Geša, ateik, sėskis. Įpilk mums vyno. Dabar gali eiti“, – į Vokietijos kanclerį kreipdavosi V.Putinas.

M.Saakašvilis laidoje įvardijo tris esmines V.Putino klaidas.

„Jis nesuprato, kokia didelė šalis yra Ukraina. Daug kartų su juo susitikau. V.Putinas vis kartojo, kad Ukraina yra ne valstybė, o dirbtinai sukurta teritorija. Jam atrodė, kad ukrainiečių yra tiek pat, kiek gruzinų – 5 ar 6 milijonai. Jie gyvena Lvove, Ivano Frankivske, Voluinėje, bet visa kita nėra Ukraina. Kai Rusija įžengė į Ukrainą, paaiškėjo, kad ukrainiečių yra ne 5, o 45 milijonai. Tauta susivienijo“, – kalbėjo buvęs Gruzijos prezidentas.

„Antroji V.Putino klaida – jis visada galvojo, kad Vakarų pasaulį, Europą galima nupirkti. Galima papirkti pareigūnus. Man teko būti pokylyje Kontstantinovskio rūmuose. Ten rinkosi Nepriklausomų valstybių sandraugos šalių lyderiai. Taip pat ten dalyvavo tuometis Vokietijos kancleris Gerhardas Schröderis. V.Putinas jį kviesdavo: „Geša, ateik, sėskis. Įpilk mums vyno. Dabar gali eiti.“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vokietijos kancleris Gerhardas Schroederis ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas 2005 metais
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vokietijos kancleris Gerhardas Schröderis ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas 2005 metais

G.Schröderis ten vaikščiodavo kaip povas po žolę. V.Putino tikslas buvo parodyti, kad jis Vakarų lyderius perka didmenomis. Taip, Europoje daug šrioderių, daug žmonių, kuriuos galima išgąsdinti, kurie neturi sąžinės, tačiau kai kyla grėsmė fundamentalioms Vakarų pasaulio vertybėms, o tokia grėsmė kilo po Krymo užgrobimo, Vakarai moka prabusti ir susivienyti“, – sakė M.Saakašvilis.

Anot jo, Europoje visi suprato tai, ko iki galo nesuprato 2008 m. per Rusiją intervenciją į Gruziją. Situacija radikaliai pasikeitė.

Ukraina V.Putino nebijo

V.Putinas jis nenori būti mylimas, jis nori, kad kiti jo bijotų, – sakė M.Saakašvilis.

„Trečioji strateginė V.Putina klaida – jis nenori būti mylimas, jis nori, kad kiti jo bijotų. Rusijoje propaganda veikia, tačiau Ukrainoje ji jau neveikia. V.Putinas šio faktoriaus neįvertino. Jis kariauja su Ukraina, kuri jo jau nebijo.

Taip, Ukrainai reikia taikos, jauni vyrai imantys į rankas ginklus geriau statytų namus, bet šalis susivienijo vienam tikslui. Kažkas kariauja, kažkas dainuoja. V.Putinui skirta daina, kurią „YouTube“ kanale jau pamatė milijonai, rodo, kad visa tauta nebijo to pasakyti agresoriui.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Michailas Saakašvilis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Michailas Saakašvilis

Tai labai svarbu parodyti. Kai V.Putino niekas nebijo, jo propagandos, melo, smurto imperija akimirksniu žlunga. Taip, V.Putinas yra autoritarinis lyderis ir gali greitai mobilizuoti 100 milijonų karių, bet kitoje pusėje Vakarų pasaulis ir jo demokratinės vertybės. V.Putinas įsakinėja, o visi kiti Rusijoje yra vergai. Ukraina šiuo metu yra laisvų žmonių visuomenė“, – sakė M.Saakašvilis.

VIDEO: Michailas Saakašvilis Ukrainos televizijos laidoje
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min