Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 18d. 23:03

Buvęs Lenkijos prezidentas L.Walęsa: V.Putinas pralaimės, tik nežinia, kiek kraujo pralies

Buvęs Lenkijos prezidentas Lechas Walesa
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Buvęs Lenkijos prezidentas Lechas Walęsa

Buvęs Lenkijos prezidentas Lechas Walęsa siūlo savo receptus, kaip spręsti konfliktą su Rusija ir jos prezidentu Vladimiru Putinu. Tereikia sudaryti darbo grupę, kurios nariai įvairiais būdais bandytų užglaistyti situaciją, tačiau esą jau dabar aišku, kad V.Putinas pralaimės, tik nežinia, „kiek praleis mūsų kraujo ir paliks žaizdų“, rašo wyborcza.pl.

„V.Putinas yra pralaimėjimo kelyje, tačiau kyla klausimas, kiek žaizdų mums paliks ir kiek mūsų kraujo pralies“, – pareiškė buvęs Lenkijos prezidentas ir „Solidarumo“ lyderis Lechas Walęsa. Jo teigimu, visas pasaulis privalo laikytis Europos pozicijų, o Jungtinės Tautos (JT) arba NATO sudaryti darbo grupę, kuri bandytų paveikti V.Putiną.

Buvęs prezidentas pritaria, kad Lenkijoje ir kitose kaimyninėse šalyse reikėtų dislokuoti papildomai NATO karių, kadangi grėsmė akivaizdi. „Turimas potencialas (karinis – red.past.) gali gyvybę žemėje sunaikinti dešimt kartų, o kai kas dar ginčijasi dėl vienuolikto karto. Nebus jokio vienuolikto karto, – ironiškai šyptelėjo L.Walęsa ir visiškai rimtai pridūrė: – gerai, kai turime atbaidančių jėgų, neleidžiančių beatodairiškai tikėti pergalę. Žiūrėkite – čia stovi pasiruošę žmonės. O tai V.Putiną ir kitus nukreipia taikos keliu.“

Rusijos ir Ukrainos konfliktą L.Walęsa ragina spręsti diplomatiniu keliu, o tam reikia solidarumo. „Būtina sudaryti 10-20 asmenų grupę prie NATO ar JT, kuri bandytų paveikti V.Putiną, parengti priemonių sąrašą, kurios paveiktų V.Putiną. O kai tas sąrašas jau bus, tuomet reikia kreiptis į kiekvienos šalies vadovą ir klausti, ką jis galėtų iš to sąrašo padaryti, kad V.Putiną nukreiptų tinkamu keliu. Ir kiekvienas kažką darytų, nerėktume. Ta grupė taip pat bendrautų su V.Putinu ir sakytų jam: „Žiūrėk, juk Rusijai neapsimoka, Rusija yra reikalinga, mylime Rusiją, bet turite kitaip elgtis“. Taip dviem keliais ramiai, taikiai, be triukšmo pasaulis žengtų į taiką“, – įsitikinęs L.Walęsa.

Buvęs Lenkijos vadovas tvirtino, kad niekam dabartinė situacija nėra naudinga, todėl būtina padėti Rusijai eiti kūrimo, o ne griovimo keliu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min