Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 06, 17:01

Buvęs NATO vadovas: po Ukrainos V.Putinas taikytųsi į Baltijos šalis, ypač Lietuvą

Buvęs NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas perspėjo, kad jei Vladimiras Putinas nebus sustabdytas Ukrainoje, jis taikysis į Baltijos šalis. O Lietuva būtų pirmasis taikinys. „Jei V.Putinui pavyks Ukrainoje, jis nesustos. Kita stotelė bus Moldova, tada Sakartvelas ir galiausiai Baltijos šalys, ypač Lietuva“, – sakė A.F.Rasmussenas interviu šią savaitę.
Andersas Foghas Rasmussenas
Andersas Foghas Rasmussenas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

A.F.Rasmussenas yra buvęs Danijos premjeras. NATO jis vadovavo 2009–2014 metais.

Amerikiečių organizacijos „Atlantic Council“ surengtame interviu jis teigė, kad V.Putinas siektų sukurti tranzitinį kelią į Kaliningrado sritį.

„Jei Putinui pavyks Ukrainoje, jis nesustos. Kita stotelė bus Moldova, tada Sakartvelas ir galiausiai Baltijos šalys, ypač Lietuva“, – teigė A.F.Rasmussenas.

„Jis sieks sukurti tranzito maršrutą iš žemyninės Rusijos į Rusijos anklavą Kaliningradą. Akivaizdu, kad JAV nacionalinis interesas yra greitai užbaigti šį karą“, – teigė jis.

15min iliustracija/Tranzito geležinkeliu iš Rusijos į Kaliningrado sritį per Lietuvą trasa
15min iliustracija/Tranzito geležinkeliu iš Rusijos į Kaliningrado sritį per Lietuvą trasa

Interviu galima peržiūrėti čia: atlanticcouncil.org/event/can-the-west-guarantee-ukraines-long-term-security/.

Pasak A.F.Rasmusseno, siekis neleisti karui persikelti į NATO yra pirmasis argumentas, kodėl JAV turi padėti Ukrainai apsiginti nuo Rusijos. Antrasis – Rusijos sėkmė galėtų paskatinti Kiniją pulti Taivaną.

A.F.Rasmusseno teigimu, Vakarai turėtų tinkamai apginkluoti Ukrainą ir teikti jai žvalgybinę paramą, kad ukrainiečiai būtų visad pasirengę atremti Rusijos puolimą.

Jo siūlymus, tokį saugumo paktą galėtų paskelbti JAV, Jungtinė Karalystė, Vokietija, Prancūzija, Italija, Turkija ir Lenkija.

Pagal A.F.Rasmusseno pasiūlymą, toks įsipareigojimas turėtų būti teisiškai įpareigojantis ir pakeistų Rusijos sulaužytą 1994 metų Budapešto memorandumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min