Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 23d. 11:02

Buvęs Obamos patarėjas Rahmas Emanuelis išrinktas Čikagos meru

Rahmas Emanuelis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rahmas Emanuelis

Buvusi JAV prezidento Barako Obamos dešinioji ranka Rahmas Emanuelis antradienį užėmė Čikagos mero postą, kuriame pakeitė 22 metus šiam miestui vadovavusį Richardą Daley.

„Noriu pasveikinti Rahmą Emanuelį su išties pelnyta pergale šį vakarą“, – nurodė prezidentas pareiškime, kuris buvo paskelbtas netrukus po to, kai naujasis Čikagos meras pasakė savo pirmąją kalbą šiame poste.

Buvęs Baltųjų rūmų administracijos vadovas R.Emanuelis tapo pirmuoju žydų tautybės asmeniu, išrinktu Vėjų miestu vadinamos Čikagos meru.

„Kaip čikagietis ir kaip draugas negalėčiau labiau didžiuotis. Rahmas bus puikus meras visiems Čikagos žmonės“, – rašoma B.Obamos pareiškime.

Buvęs Baltųjų rūmų administracijos vadovas R.Emanuelis tapo pirmuoju žydų tautybės asmeniu, išrinktu Vėjų miestu vadinamos Čikagos meru.

Jis pažadėjo, jog perėmęs šio miesto, kurio visuomenė smarkiai susiskaldžiusi etniniu, rasiniu ir ekonominiu pagrindu, kontrolę jis stengsis panaikinti „senas skiriamąsias linijas ir senus įpročius“, trukdžiusius Čikagai judėti į priekį.

R.Emanuelis buvo akivaizdus varžybų dėl trečiojo pagal gyventojų skaičių Amerikos miesto vadovo kėdės favoritas nuo tada, atsistatydino iš Baltųjų rūmų administracijos vadovo posto ir spalį sugrįžo gyventi į Čikagą.

R.Emanueliui teko varžytis su penkiais kandidatais, tačiau jis nesunkiai užsitikrino pakankamai balsų, kad nereikėtų antrojo balsavimo turo. Duomenys, gauti iš 97 proc. balsavimo apylinkių, rodo, kad R.Emanuelis surinko 55 proc. balsų, pranešė Čikagos rinkimų komisija.

Įžvalgus ir patyręs politikas, kuris dėl tvirto būdo pelnė „Rahmbo“ pravardę, veikiausiai paseks R.Daley pavyzdžiu ir stengsis vadovauti miestui pasitelkęs geležinio kumščio taktiką bei sieks, kad Čikaga pateisintų savo, kaip „miesto, kuris dirba“, reputaciją.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min